Mezarlık etrafına nur saçtı FOTO

Sakarya'da bir ailenin gündüz mezarlıkta cep telefonu ile çektiği görüntüler şaşırttı.

Sakarya’nın Taraklı İlçesi’nde geçen Ramazan bayramı arifesinde yakınlarının mezarını ziyarete giden bir ailenin gündüz saatlerinde cep telefonu ile çektiği belirtilen görüntüler izleyenleri şaşırttı. 2 dakikalık görüntülerde mezarlıkta beliren yeşil ışığın bir süre sonra insan süliyetine dönüştüğü ve mezarların çevresinde uçtuğu görüldü.

Taraklı Mezarlığı’na bayram arifesinde yakınlarının mezarını ziyaret etmeye giden kadın ve genç kızların mezarlığa yaklaştıklarında yeşil renkli bir ışık gördüğü belirtildi. Cansu Kızılırmak adlı genç kız cep telefonu ile bu görüntüyü kaydederken, hereket eden, zaman zaman dağılan ışık görenleri heyecanlandırdı.

Görüntülerde yeşil renkli ışığı gören kadın ve genç kızların korkuları de ses kayıtlarına yansıdığı belirlendi.

Mezarlıkta bulunanlardan birisinin “Gördün mü?” sözleri üzerine başkaları “Tam karsımızda direk var ya, onun başında” karşılığını veriyor. Kayıt yapan Cansu Kızılırmak, ışığı daha yakından görüntülemek isterken “Yaklaşamıyorum” sözleri duyuluyor.

Cep telefonundaki görüntülerde mezarlıktaki bir mezarda beliren ışık kütlesi hızla uzaklaşıp mezarlığın ortasındaki yola geldikten sonra beyaz bir ışığa dönüşüyor. Görüntüleri kaydeden Kızılırmak, “Mezarlığa bak. Gitti ışık. Görüyor musun? Nermin abla. Yüz görünüyor, yüzü de var bunun. Isık görüyormusun? Nermin abla yüz görünüyor bak. Bir şey parlıyor olabilir mi. Taş, cam yok” derken görüntülere insan başının sülietini andıran görüntü yansıyor. Aynı gruptaki bir başka genç kız da bunların fotoğraflarını çekiyor.

Görüntülerde ışık kütlesi bir mezara doğru giderek üzerinde durduğunda kayıt yapan genç kızlar “Korkuyoruz” diyerek kayıttan çıkıp mezarlıktan uzaklaşıyor. Mezarlıkta bu görüntüleri çeken Cansu Kızılırmak, şunları anlattı:
“Mezarlıkta ziyaretimizi tamamladık. Birlikte fotoğraf çekilmek istedik Fotoğraf çekerken arkamızda yeşil renkli ışığı fark ettik. Dikkatli baktığımızda hareket ettiğini gördük. Işığı takip ettiğimizde bir mezardan diğerine geçiyordu. Bir müddet daha takip ettik Belli şekiller alıyordu. Bu arada yerde cam ve ya parlak bir şeyden yansıma olabileceğini düşündük. Yansıma değildi. İşin doğrusu biraz korktuk ve mezarlıktan ayrıldık. Bu olay gündüz ikindi ezanı okunurken gerçekleşti. Bu arada bir arkadaşımız da fotoğrafını çekti.”HÜRRİYET