Mezun olmadan işleri hazır

Şifa Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun yeni öğrencileri hoşgeldin yemeğinde buluştu.

Şifa Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yeni öğrencileri hoşgeldin yemeğinde buluştu. Buca Eğitim ve Sağlık Kampüsü’nün bahçesinde düzenlenen yemeğe Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hacıbeyoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Karataş, Şifa Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhittin Akyıldız, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ateş, öğrencileri yaptıkları doğru tercihler sebebiyle tebrik ederek ilk müjdeyi verdi. Birçok hastane ve üniversitenin, bu yıl mezun olacak teknikerler için kendilerine başvurarak talepte bulunduğunu belirten Prof. Dr. Ateş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir kere çok iyi tercihler yaptığınıza inanıyorum. Meslek yüksekokulları içerisinde sağlık teması en geçerli akçedir. Gerek ülkemizde gerekse dünyanın birçok ülkesinde sağlık çalışanlarına büyük ihtiyaç var. İnşallah dil eğitiminizi de tamamladığınızda, dünyanın birçok ülkesinde mesleklerinizi icra edebileceksiniz. İlk mezunlarımızı bu yıl vereceğiz ama daha mezun vermeden Türkiye’nin birçok yerindeki hastane ve üniversite, bizim mezunlarımıza göz dikmiş bulunuyor. ‘Bize şu kadar fizyoterapi teknikeri, şu kadar sayıda odyoloji teknikeri gönderebilir misiniz?’ diye taleplerde bulunuyorlar. Uzmanlarımız, öğrencilerimizin kariyer planlamaları konusunda çalışıyorlar ancak mezunlarımızdan öncelikle kendi hastanelerimizin ihtiyacını karşılayacağız, sonra da dışarıdan gelen bu talepleri değerlendirmeye alacağız.”

BÖLÜM SAYISI 21’E ÇIKACAK

Yüksekokul öğrencilerine, dikey geçiş yaparak fakültelerde eğitimlerini sürdürmeleri tavsiyesinde de bulunan Prof. Dr. Ateş, “Eğitime devam etmek isteyenler de dikey geçişle fakültelere geçiş yapacak. Bu çok zor değil, sizlerin de bunu başaracağına inanıyorum.” dedi. Şifa SHMYO’nun ilk sene 245 öğrenci ve dokuz bölümle eğitim hayatına başladığını hatırlatan Prof. Dr. Ateş, “YÖK’ten 21 program için onayımızı almıştık. İlk yıl dokuz bölümle başladık, bu yıl dört tane yeni bölüm ekledik, inşallah seneye de 21 bölümün tamamında eğitim vermeye başlayacağız.” diye konuştu. Yüksekokul Müdürü Muhittin Akyıldız da öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileyerek, “İlk yıl dokuz olan bölüm sayısını, sizlerin yüksekokulumuza olan ilgisine güvenerek bu yıl 13’e çıkardık. Buna rağmen tüm bölümlerimiz yine yüzde 100’e yakın tercih edildi. İlginize ve güveninize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı yemekte öğrenciler, arkadaşları ve akademisyenleriyle tanışma fırsatı buldu. CİHAN