Mezuniyet kıyafetiniz hazır mı?

Mayıs ayı geldi, son sınıf öğrencilerini mezuniyet balosunda giyecekleri kıyafetin hececanı sardı.

Hayatının baharında olan gençlere tavsiyemiz bunun avantajını kullanmaları. Unutulmamalı ki yaşa uygun sade ve zarif bir kıyafet, her zaman doğru seçimdir.

Mayıs ayı geldi çattı. Birçok son sınıf öğrencisinin büyük telaşı başladı. Yeni bir geleceğe adım atma heyecanı ile dolup taşan gençler şu günleri oldukça yoğun geçiriyorlar. Bu tatlı telaşın nedeni, mezuniyet balosunda giyecekleri kıyafet. Balonun en şık, en güzel, en karizmatik genci olmak için günler öncesinden büyük bir heyecan dalgası kaplar gençlerin içini. Moda dergileri araştırılır, beğenilen kıyafetlerin resimleri kesilir. İnternetten konu ile ilgili siteler incelenir, alışveriş merkezleri defalarca gezilir. Sonunda acaba o mu olsa bu mu olsa soruları altında bir kıyafete karar verilir. Bu özel günde güzel olmak adına kantarın topuzunu kaçırmamak gerekiyor. Çünkü her abiye, güzel ve alımlı değildir. Moda trendlerinden önce kendi kişiliğinizi yansıtan kıyafetler seçmeye özen göstermelisiniz. Hayatının baharında olan kişiler olarak bunun avantajlarını ön plana çıkarmaya ne dersiniz? Emin olun bu taze görüntü en şık elbiseden dahi güzeldir. Bunun için de fazla abartılı giysilerden uzak durmakla işe başlayabilirsiniz. Tek parça elbiseler en ideal kıyafetlerdir genç kızlar için. Daha sonraki kullanımlara açık olması bakımından iki parçalı kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Kişiliğinizle bağdaştırabileceğiniz bir model olmasına dikkat edin. Çünkü tarzınıza uyum sağlamayacak kıyafetleri iyi taşıyamazsınız. Giyeceğiniz giysinin tarzı, duruşunuz ve yürüyüşünüzle direkt alakalıdır. Hele ki abiye kıyafetlerde bu çok daha belirgin biçimde ortaya çıkar. Geçtiğimiz senelere kıyasla mezuniyet kıyafetlerinde alternatifler çok daha fazla. Gerek aksesuarla gerekse kullanma biçiminizle farklılığınızı ifade edebileceğiniz bu şık elbiseler uçuşan tarzı ile de dikkatleri çekiyor. Tabii burada en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntı, farklı olmak adına rüküş kıyafeti seçmemeniz olmalıdır. Stilini sevdiğiniz mağazaları dolaşarak size en çok yakışan kesimdeki elbiseyi bulun. Buna tek başınıza karar veremiyorsanız zevkine güvendiğiniz bir tanıdığınızı yanınıza alın. Benim tavsiyem yaşı sizden daha büyük ve mezuniyet gününü yaşamış birilerinin yanınızda bulunması yönünde olacak. Bu aşamayı geçtikten sonra hazır giyim yapan markalardan mümkün olduğunca uzak durmanızda fayda var. Çünkü o özel gecede tabir yerinde ise birileri ile pişti olabilirsiniz. İlla ki onu almak istiyorsanız kendinizden bir şeyler ekleyerek kıyafete tarzınızı eklemeyi ihmal etmeyin. Bir de bu konuda daha profesyonel çalışan markalar var. Mezuniyet defteri tutarak kimin hangi kıyafeti satın aldığı belirleniyor. Ama en doğru karar kişisel dikim yapan yerler olacaktır.

Sezonun en güzel akımlarından biri olan rahat ve bol giysiler bu günler için çok uygun formlardır. Bedeni sarmayan uçuşan bu elbiseler birer peri edası ile geceye damganızı vurmanıza yardımcı olacaktır. Taşlarla kaplı elbiseler ise artık geçmişte kaldı, aklınızda bulunsun. Üst bedeni çok zayıf olan genç hanımların bunu kamufle edecek özelliklerde çamaşırlar tercih etmeleri görüntülerini çok değiştirecektir. Aynı şekilde basen kısmı geniş olan genç hanımların can kesimli ya da asimetrik kesimli tasarımlara yönelmelerini tavsiye ederim. Beli geniş olanlar kemerli ya da bel kısmı kesik modelleri kullanmamalı. Problemli diyerek kaygılandığınız bölgelerinizde göz alıcı detayları tercih etmemelisiniz. Tam tersine beğendiğiniz özelliğinizi çok abartıya kaçmadan zarif ayrıntılarla öne çıkaran detaylara ağırlık vermelisiniz. Seksi abiyeler ise asla yanınıza uğramamanız gereken modeller arasında ilk sırayı almalıdır. Mezuniyet balonuzun nerede ve saat kaçta yapılıyor olduğu çok önemlidir kıyafet seçiminizde. Gece saatlerinde daha iddialı elbiseleri tercih edebilirsiniz. Esmerler daha açık ya da parlak tonlarla çok daha hoş görünürler. Canlı pembe, iddialı yeşiller, somon, oranj ve sarı esmer tenlerde çok daha güzel durur. Açık tenlilerde ve sarışınlarda ise pastel renkler olan pembe, turkuvaz, beyaz, mavi, leylak son derece zarif görünüyor. Kumral tenliler en şanslılar. Ağır makyaj ise bu gecede yapabileceğiniz en yanlış tercih olacaktır. Kıyafetinizle şık olmayı başarabilmenin yolu zarif tercihlerden geçiyor.

ZAMAN CUMAERTESİ