MHP binasına bomba koyan saldırgan güvenlik kamerasında

SAKARYA'da MHP il ve merkez ilçe teşkilatlarının kapısına ses bombası koyan bombacı, partinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Adapazarı Atatürk Bulvarı’nda Gündoğar işhanının üçüncü katındaki MHP il ve ilçe teşkilatlarına yapılan bombalı saldırıda güvenlik kamerasıyla kaydedilen görüntüler, başında şapka olan bombacının işhanına girmesiyle başlıyor.
Merdivenlerin otomotiğine basarak üst kata çıkan ve başında şapka olan bombacının poşet içinde taşıdığı bombanın düzeneğini hazırladıktan sonra partinin kapısına bırakarak uzaklaştığı görülüyor. Bu görüntüler de güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyor.
Partililerin dün gece bombayı farke edip polise haber vermesiyle olay yerine gelen ekipler ses bombasını fünye ile patlatarak imha etti. İmha sırasında parti binası ile işhanındaki diğer işyerlerinin camları da kırıldı.
Sakarya Valiliği MHP il binasına yapılan saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada güvenlik kameralarına yakalanan bombacının bıraktığı bombanın türünün parça tesirli olmayan TATP tabir edilen kimyasal (Triaseton Triperoksit) nitelikli ses basıncı ile tahrip oluşturmaya yarayan basit bir düzenek olduğunun anlaşıldığını açıkladı. MHP Sakarya il ve ilçe teşkilatına geçen yıl da bombalı saldırıda bulunulmuştu.