MHP’den AK Parti binasındaki Erdoğan posterinin kaldırılmamasına tepki

MHP Tokat İl Başkanlığı, AK Parti binalarında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterinin kaldırılması için Tokat Merkez İlçe Seçim Kurulu'na dilekçe ile başvuruda bulundu.

MHP Tokat İl Başkanlığı, AK Parti binalarında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin kaldırılması için Tokat Merkez İlçe Seçim Kurulu’na dilekçe ile başvuruda bulundu.
Tokat il merkezindeki 5 katlı AK Parti Tokat İl Başkanlığı binasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olduğu dönemde büyük boyutlarda posteri giydirilmişti. Üzerinde ‘Her şey Tokat için’ yazısının bulunduğu posterin cumhurbaşkanlığı seçiminin üzerinden geçen 90 günün ardından halen kaldırılmayışına MHP Tokat İl Başkanlığı tepki gösterdi. MHP İl Başkanı Fatih Demirkol ve bir grup partili bugün adliyeye giderek posterin kaldırılması için Merkez İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.

“SEÇİMLERİN ARDINDAN BEKLEDİK”

MHP Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol, 10 Ağustos’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildiğini ifade ederek başladığını konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Cumhurbaşkanı seçildikten sonra makamına çıktı. AK Parti Genel Başkanlığı’nı bıraktı. Bugüne kadar aradan 90 gün geçmesine rağmen resim kaldırılır diye nezaketen bekledik. Lakin halen indirilmedi. Bu konu hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Acaba şu anda Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğraflarını asmaktan, selamlarını söylemekten çekiniyorlar mı, utanıyorlar mı? Hala neden cumhurbaşkanımızın fotoğrafları il ve ilçe binalarında kullanılıyor anlamış değiliz?”

Bu arada AK Parti Tokat İl Başkanlığı ise, posterin indirilmesi için genel merkezden haber beklediklerini açıkladı.
CİHAN