MHP’den istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Saatcı Demokrat Partili oldu

Bilboardlara asılan Kürtçe ve Türkçe Kurban Bayramı mesajı ile MHP yönetiminin tepkisini çeken, bu nedenle partisinden istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Demokrat Parti'ye (DP) geçtiğini açıkladı.

Bilboardlara asılan Kürtçe ve Türkçe Kurban Bayramı mesajı ile MHP yönetiminin tepkisini çeken, bu nedenle partisinden istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Demokrat Parti’ye (DP) geçtiğini açıkladı.

MHP tarafından kesin ihraç istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edilen fakat daha sonra partisinden istifa eden Behçet Saatcı, DP saflarına geçti. Saatcı, 2014 yerel seçimlerinde aday olacağı yeni partisini belediye meclis toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Meclis üyeleri ve bazı belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda DP Fethiye ilçe yönetiminden temsilciler de hazır bulundu. Bağımsız kaldığı süre zarfında AK Parti ve CHP başta olmak üzere toplam 7 partiden teklif aldığını anlatan Saatcı, kendisinin zoru seçerek DP saflarına katılmayı tercih ettiğini açıkladı.

Kendisine gösterilen bu ilgiden dolayı siyasi parti temsilcilerine teşekkür eden Fethiye Belediye Başkanı Saatcı, şöyle konuştu: “İstifa tarihimiz olan 21 Ekim 2013’ten itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Birlik Partisi, Doğru Yol Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Eşitlik Partilerimizin yetkili ve üst düzey yöneticilerine samimiyetle bizimle beraber olma isteklerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bizler gibi fanilere gösterilen bu ilgi, bizi şımartmaz, sadece sorumluluklarımızı bir kat daha arttırır. Biz, gittiğimiz yerde kabul görmek isteriz. O yüzden, arkadaşlarımızla, kimseyi gücendirmeden, kırmadan, tabanda ayrıştırmaya yol açmadan, ortak bir noktadan hareket etme kararı aldık. Arkadaşlarımızla tercihimizi, Demokrat Parti’den yana kullandık. İnşallah bundan sonraki siyasi hayatımızı bu çatı altında sürdüreceğiz. Başta Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal olmak üzere, il ve ilçe yöneticilerine ve Demokrat Parti’nin ilçemizdeki kanaat önderlerine, samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederim.”