MHP Genel Merkezi’ne saldırı düzenlendi!

MHP Genel Merkezi'ne girmeye çalışan saldırgana müdahale edildi.

Bir kişi, arabasıyla MHP Genel Merkezi'ne girmeye çalıştı, güvenlik güçleri müdahale etti.

06 KA 0424 plakalı mavi renk UNO markalı araçla gelen bir kişi, arabasıyla MHP Genel Merkezi’ne girmeye çalıştı, güvenlik güçleri  müdahale etti. Olay sırasında Genel Merkez önündeki heykeller zarar gördü, saldırgan yakalandı.

Polis, Genel Merkez'de ve araçta bomba araması yapıyor.

Saldırı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, binaya girdikten bir dakika sonra meydana geldi.

MHP'den 'araçlı saldırı' açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyetin 'Türkçe Mitingi' için Konya'ya hareket etmesinden hemen önce MHP genel merkezine yapılan araçlı saldırı hakkında açıklama yaptı.

Sözlerine "Sırça köşkte oturanlar başkalarının camına taş atmamalıdır" Türk atasözü ile başlayan Tuğrul Türkeş, şunları söyledi: "Medyanın ve kamuoyunun malûmu olduğu üzere, özellikle son dönemlerde Sayın Başbakan ve AKP yöneticileri her fırsatta muhalefet partilerini hedef alan beyanatlar vermekte ve halkımızın bir kısmını galeyana getirmeyi amaçlamaktadırlar. Barış ve hoşgörü merkezi olan Konya ilimiz, AKP'nin kendini kuvvetli gördüğü ve çoğu zaman güç gösterisi yapmaya yeltendiği güzide illerimizden birisi konumundadır. Buna rağmen partimizin Konya'da yapacağı bir mitingin, iktidarı niçin bu denli rahatsız ettiği, üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur. Demokrat bir siyasî iktidarın en mühim vazifelerinden birisi, hiç kuşkusuz, muhalefet partilerinin genel merkezlerini, yöneticilerini ve mensuplarını devlet gücüyle korumaktır. Söz konusu güvenliği temin edemeyen ve dahi ihmal eden bir iktidarın demokrasiden ne anladığını bu vesileyle Türk kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."