MHP Il Baskani Sagir ‘Kavsak çalismalari vatandas için eziyet oldu’

ANTALYA - MHP Il Baskani Nizamettin Sagir, Falez ve Migros kavsaklarinin alt geçit nedeni ile kapatilmasini elestirerek, daha önce yapilan 4 alt geçitten ders çikarilmadigini, sehir trafiginin felce ugratildigini öne sürdü.

Falez ve Migros kavsaklarindaki çalismalarin aylar öncesinden bilinmesine karsin önlem alinmadigini kaydeden Sagir, “Daha önce yapilan 4 alt geçit sirasinda yasanan sikintinin bir benzeri su an Falez ve Migros kavsaklarinda yasaniyor. 25 gündür ana arterlerin bir kismi kesildi ve faaliyet var. Ancak geçmis hatalardan ders alinmamis. Buralarda çalisma yapilacagi aylar öncesinden belli olmasina karsin gerekli bilgilendirme ve alternatif yol yapilmamis. Is yapma adi altinda reklam yapiyorlar, vatandasa eziyet çektiriyorlar.” dedi.

Hafif rayli sistem düsünülmeden alt geçit yapilmasinin hata oldugunu “bir kez daha” hatirlatan Sagir, Ulasim Koordinasyon Merkezi (UKOME) ve Alt Yapi Koordinasyon Merkezi’ne (AYKOME) danisilmamasini da elestirdi. Antalyalinin basina “yeni belalar” açildigini da savunan Sagir, alternatif yol güzergahlari önerdi. Sagir’in önerisine göre Beachpark ücretsiz olarak araç trafigine açilmali. Yildiz Caddesi’nden gelen yola Dumlupinar Bulvari’nda kavsak baglantisi yapilar Konyaalti’na ulasim saglanmali.

Toplanti öncesinde basin mensuplarina Falez ve Migros kavsaklarindaki çalismalar izlettirildi. Video kamerayla yapilan çekimlerde bölge esnafinin da görüslerine de yer verilmis. Çalismalarin baslamasi ile kazançlarinda düsüs yasandigini belirten esnaflar günlük cirolarinin ortalama yüzde 80 oraninda azaldigini söylüyor. Sagir, ayrica toplanti salonunun duvarina asilan bir gazete küpüründen yer alan haberi hatirlatarak, temeli 18 Nisan 2005 tarihinde Basbakan Recep Tayip Erdogan tarafindan atilan Migros Kavsagi’nin insaatina 11 ay aradan sonra baslanmis olmasinin da hesabini sordu.