MHP’li Kayadan aday adaylarına zaman uyarısı

MHP Yozgat İl Başkanı Cedet Kaya, belediye başkan aday adayı teşkilat üyelerinin görevlerinden istifa etme süresinin 1 Eylül'de, partiye aday adaylığı müracaatlarının ise 9 Eylül'de sona ereceğini belirterek adayları uyardı.

MHP Yozgat İl Başkanı Cedet Kaya, belediye başkan aday adayı teşkilat üyelerinin görevlerinden istifa etme süresinin 1 Eylül’de, partiye aday adaylığı müracaatlarının ise 9 Eylül’de sona ereceğini belirterek adayları uyardı.
MHP İl Başkanı Cevdet Kaya, yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesi partilerine olan ilginin daha da artmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi Kaya, “Yaklaşın Mahalli İdareler Yerel Seçimleri öncesinde gerek Yozgat merkez, gerek ilçe ve beldelerde belediye başkan adaylığı ve meclis üyeliği adaylıkları için partimiz nazarında yoğun bir teveccühün olması seçimler öncesi bizlere güç veriyor, moral veriyor. Halkın gönlünde her zaman yer bulan MHP, bu seçimde de hak ettiği değeri görecektir. Seçimlerin MHP için hiçbir zaman kıstas olmadığını, Allah ve İslam davasının her zaman yaşadığı gerçeğini de ayrıca vurgulamak istiyorum.”dedi.
Mahalli İdareler Seçimlerinin ülkenin geleceği açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Başkan Kaya, “Bu seçim Türkiye’yi her geçen gün ihanet yolculuğunun girdabına sokmak isteyen zihniyete dur demek adına önemli bir yol ayrımı, önemli bir süreç olacaktır. Bu minvalden hareketle Mahalli İdareler Yerel Seçimlerine ciddi bir sorumlulukla hazırlandığımızı bildirmekte yarar görüyorum. İçerisinde bulunduğumuz aday adaylığı müracaat sürecinde parti teşkilatlarımızda görevleri bulunan arkadaşlarımızın istifalarını 1 Eylül 2013 tarihine kadar partimize bildirmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra aday adaylığı müracaat tarihimiz 9 Eylül 2003 tarihinde sona erecek. Şuana kadar partiye aday adaylığı başvurusunda bulunanlar arasında Çadırardıç Belediye Başkanı Yusuf Mertoğlu, partimizden Yozgat Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu kamuoyuna açıklayan isim oldu. Onun dışında partimize aday adaylığı için Uğur Bektaş, Adnan Serbest, Ethem Sedef, Seyfi Bayrak, başvuruda bulundu.”diye konuştu.