MHP lideri Bahçeli: Karakol polisiyle mücadele yapılamaz

Bahçeli, terör olaylarıyla ilgili, hükümetin terörle mücadelede kararlı davranması gerektiğini söyledi.

Gazeteci Yazar Necdet Sevinç’in cenazesi için İstanbul’a gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili, hükümetin terörle mücadelede kararlı davranması gerektiğini söyledi.
Levent’teki il başkanlığı binasını ziyaret eden Bahçeli, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında, son bir ay içerisinde Güneydoğu’da 22 askerin şehit edildiğini hatırlatan Bahçeli, iktidarın terörle mücadele konusunda yeni bir mücadele yöntemine gitmesini eleştirdi. Güneydoğu’da yıllardır yapılan terörle mücadelenin hiçe sayıldığını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin beceriksizliğinin vurgulandığını belirten Bahçeli, silahlı kuvvetler mensuplarının çeşitli yöntemlerle suçlandığını, hatta bir kısmının tutuklanarak cezaevine konulduğunu dile getirdi.
Bahçeli, karakol polisiyle terörle mücadelenin yapılamayacağını söyledi. Hükümetten terörle mücadele kararlı olduğunu göstermesini isteyen Bahçeli, polisi, jandarması hatta bu işten emekli olmuş kişilerin dahi geri çağrılarak bu mücadelenin yürütülebileceğini söyledi.
Devlet Bahçeli; “Türk Silahlı Kuvvetleri, özel harekat mevcut güçlerin hepsi devreye konulmalı, özel harekattan herhangi bir sebeple ayrılıp, emekli olmuş olanlar davet edilmeli ve bütünüyle bugünkü siyasi iktidarın güçlü iradesini de arkalarına verme sözünü vererek mücadeleyi açık bir şekilde ilan etmelidir. Kandil toz duman olmalıdır. Orada terör olaylarıyla ilgisi olan varsa kulağından tutulup getirilmelidir.” diye konuştu.
Bahçeli, Zeytinburnu’nda son günlerde yaşanan olaylarla ilgili olarak da; herkesin rahatça yapabileceği Bozkurt işaretini, ülkücü camiaya maletmenin yanlış olduğunu söyledi. MHP tabanına terörle mücadele konusunda herhangi bir ferdi hareket yapılmaması gerektiği konusunda ikazlarda bulunduklarını belirten Bahçeli, hükümetin, halkın terör olaylarında ferdi hareket etmesine sebep olduğunu söyledi. Bahçeli, İstanbul polisinin Zeytinburnu’ndaki olayları isterse bastırabileceğini belirterek, “Gerekirse Kocaeli ve Sakarya’dan, yetmezse Tekirdağ ve Edirne’den takviye sağlanarak bu olaylar sona erdirilebilir. Hala daha erdirilmiyorsa, bu olayda valinin müsamahasından, bununla birlikte İçişleri Bakanlığı’nın müsamahasından, dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın müsamahasından söz etmek gerekir.” şeklinde konuştu.
Bahçeli toplantının ardından cenaze namazının kılınacağı Fatih Camii’ne geçmek üzere il binasından ayrıldı.