MHP’nin kurucusu rahmetli Türkeş için mevlit okutuldu

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu Merhum Alparslan Türkeş, vefatının 17'nci yılında Alanya'da okutulan Mevlid-i Şerif'ten sonra dualarla anıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu Merhum Alparslan Türkeş, vefatının 17’nci yılında Alanya’da okutulan Mevlid-i Şerif’ten sonra dualarla anıldı.

Kazım Bulut Camii’nde okutulan Mevlid-i Şerif’e Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar, meclis üyeleri, ilçe yönetimi, ülkü ocakları ile partililer katıldı. Caminin bahçesinde bisküvi, lokum, tatlı ve çikolata dağıtıldı.

MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar, yaptığı açıklamada, “Hakk’a yürüyüşünün 17. yıl dönümünde bu kutsal hareketi, şanlı davayı ve bu sıcak yuvayı bizlere armağan eden Başbuğumuzu rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz, ruhu şad olsun. Bizlere emanet ettiği şanlı sancağı düşürmeden daha yükseklere taşımak en büyük görev ve hedefimizdir. Liderimiz ve Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş’in o yıllarda tutuşturduğu meşale 1969 senesinde MHP ve Ülkü Ocakları ile hayat bulmuş ve Türk siyasi hareketinde yerini almıştır. Biz onun yolundan ilerleyen ülkücüler ve Türk milliyetçileri bu meşaleyi söndürmeden, sonsuza kadar yakmaya devam edeceğiz ve sonraki nesillere emanet edeceğiz. Bu vesileyle vefatının 17. yıl dönümünde Başbuğumuzu rahmet, hasret, şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.” dedi.