MHP ÖSS’ye girecek adaylara başarı diledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ÖSS'ye girecek tüm adaylara başarı diledi ve onları yetiştiren anne-baba ve öğretmenleri kutladı.

Açıklamada, “Milletimizin en değerli varlığı olan, yaklaşık iki milyon gencimiz, hayatlarının önemli bir sınavında yine ızdırap çekecekler, çok sayıda öğrenci istediği meslek alanına yerleşemeyeck veya hiç bir okulu kazanamadan işsiz ordusuna katılacak” denildi.

MHP’nin tek başına iktidara geldiğinde tüm bu sınav sisteminin bitirileceğinin belirtildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“MHP’nin eğitim sisteminde; Temel Eğitim 12-13 yıla çıkarılacak, çocuklarımız mutlaka bir meslek sahibi olacak şekilde bir temel eğitimden geçerelecektir. İlk ve orta öğretim süresince yapılacak ‘yönlendirme ve belirleme’ ile gençlerimiz ilk alanları oluşturulacak, yapılacak sınavlara Yüksek Öğretimden mezun olmadan tespit edilecektir. MHP’nin iktidarında üniversitelere giriş sınavsız olacaktır. Gençlerimizin ve ailelerimizin bugün yaşadığı çile MHP’nin Milli Eğitim sistemi’nde sona erdirilecektir. MHP’nin yöneteciği Türkiye’de çocuklarımız, okuyacak, bir meslek bilgisine ve mutlaka bir işe sahip olacaktır”