MHP Tekirdağ ilçe kongreleri başlıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ ilçe kongrelerinin 25 Mart 2006 Cumartesi gününden itibaren başlayacağı bildirildi

İlk kongrenin Marmara Ereğlisi ilçesinde yapılacağını bildiren parti yönetimi tarafından yapılan açıklamada, saat 10:00’da başlayacak kongrede mevcut görevdeki ilçe başkanı Şahabettin Öney’in tek aday olduğu belirtildi. Kongrenin birlik ve beraberlik içinde daha güçlü bir ekip olacağına inandıklarını belirten partililer, aynı gün saat 10.00’da Şarköy MHP ilçe kongresinin de yapılacağını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nden Mihrali Aksu’nun katılacağı Şarköy seçimlerinde Naci Bayraktar’ın tek aday olduğu belirtilen kongreye büyük katılımların beklendiği ve davaya hizmeti geçenlere plaket verileceği hatırlatıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Merkez İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, kongrelerin 26 Mart 2006 Pazar günü de devam edeceği bildirildi. Pazar günü saat 10.00’da Malkara’da başlayacak olan kongreye Şinasi Koltuk’un tek aday olacağını belirten parti yöneticileri, aynı gün Hayrabolu ilçesinde de kongrelerin yapılacağını belirtti. 2 aday ile gerçekleşecek Hayrabolu kongresinde, ülkücü tavıra yakışır hareket edileceğini vurgulayan partililer kongrede kaybeden – kazanan olmayacağına dikkat çekildi.

Yapılan yazılı açıklamada, seçilecek yeni kadrolar ile MHP’nin Tekirdağ’da iktidar hazırlığının başlamış olacağına dikkat çekilerek; “Devlet Bahçeli ile tek başına iktidara gelmek için and içtik. Ülkemiz için hizmete talibiz” sözleri yer aldı.