MHP’den Adana’ya yeni başkan adayı

MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili seçiminde partilerinden bir belediye meclis üyesini aday gösterme kararı aldıklarını bildirdi.

Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı kararıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın görevinden uzaklaştırıldığını anımsattı.

Bu gelişmeler karşısında MHP Adana il Teşkilatı tarafından milletvekilleri ve diğer ilgili birimlerle istişare yaptıklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

”Yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını, Adanalıların hür tercihi ile MHP kazanmıştır. MHP’nin Adana’da kazanmış olduğu bu haklı netice, seçim gecesi de dahil olmak üzere bugüne kadar geçen bir yıllık zaman içinde AK Parti tarafından bir türlü hazmedilememiştir. Bu mesele artık Adanalıların haysiyet ve hakkını gasp ettirmeme meselesine dönmüştür. Buradan hareketle 29 Mart yerel seçimlerinde MHP’ye oy vermiş Adanalı hemşehrilerimizin siyasi iradesine gösterilmesi gereken saygının, demokrasi ve hukuka olan inancın, adaletin ve hakkaniyetin tecellisi için partimiz 1 Nisan Perşembe günü yapılacak olan Büyükşehir Başkan Vekili seçiminde kendi grubumuzdan bir meclis üyesini aday gösterme kararı almış bulunmaktayız.”