MHP’den ‘başörtüsü pakette yok’ tepkisi

Bülent Didinmez, parti çalışmaları için geldiği Samsun'da düzenlenen toplantıda partililere seslendi.

Didinmez, parti çalışmaları için geldiği Samsun’da düzenlenen toplantıda partililere seslendi.

Konuşmasında AK Parti iktidarının politikalarını eleştiren Didinmez, iktidarın ülkede ciddi hasar ve tahribatlara yol açtığını, iktidarda durduğu sürece ülke için geri dönülemez hasarların oluşacağını savundu.

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Didinmez, Anayasa değişikliği paketi ile ilgili bir soru üzerine, ”Anayasa paketi adı altında, Anayasa paketi ve değişikliği görülüyor ki ülkemizde bir takım sıkıntıları, kaosa ve kargaşaya sebep olacak” diye konuştu.

Hazırlanan Anayasa değişikliği paketini samimi bulmadıklarını belirten Didinmez, şunları kaydetti:

”Bu anayasa paketi içerisinde millet yok. Bu anayasa paketi içinde eğer ki iktidar partisi söyledikleri ile birlikte bir samimiyeti ifade ediyor olsaydı, geçmişte MHP’nin destek olduğu, ön aldığı, büyük bir yara olarak ifade edilen başörtüsü meselesiyle ilgili düzenleme olurdu.”

Anayasa paketinin içinde tuzaklar gizlendiğini ileri süren Didinmez, TBMM’de Anayasa değişikliği paketine şiddetle karşı çıkacaklarını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın görevden alınmasıyla ilgili bir soru üzerine ise Bülent Didinmez, Adana’da gösterilen hassasiyetin benzer olaylarda da gösterilmesini istediklerini, aksi halde çifte standarttan söz edilebileceğini belirtti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Didinmez, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan 3 askerin yakınlarına da başsağlığı diledi.