MHP’den Ekici Basbakani suçladi

ANTALYA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Ekici, Hakkari'de yasanan olaylarin Basbakanin daha önce yaptigi Diyarbakir gezisinin bir sonucu oldugunu ileri sürdü.

Panel öncesinde gazetecilerin sorularini cevaplayan Ekici, Güneydogu’da yasanan olaylari degerlendirdi. Güneydogu’da yasanan olaylarin Türkiye Cumhuriyeti kimligini istemeyen bir grup PKK yandasinin ayaklanma denemesi oldugunu belirten MHP Genel Baskan Yardimcisi, bunu hükümetin yetersizligine bagladi. AK parti hükümetinin Güneydogu ile ilgili tedbirini almasini isteyen ve orayi PKK’nin eylem alani haline getirmemesi gerektigine dikkat çeken Mehmet Ekici, hükümeti bu bölgeye gitmeye davet etti.

Güneydoguda yasanan olaylarin Basbakan Erdogan’in daha önce gerçeklestirdigi Diyarbakir ziyareti ile iliskilendiren Ekici, söyle konustu: “Basbakan bu olaylarin üzerine Güneydoguya gitmeliydi. Basbakanin daha önce yaptigi isi biliyorsunuz. Gitti Diyarbakir’a benzin saçti geldi. Iste bugün Hakkari’de gelinen durum, Basbakan’in Diyarbakir’daki islerinin sonucudur. Bizde çok güzel söz vardir. ‘Ya devlet basa, ya kuzgun lese.’ Devlet, Güneydogu ile ilgili tedbirini almak zorundadir. Hükümet bu görevlerini yaparken asiri güç kullanarak yetki disina çikan güvenlik görevlisi varsa bunlari denetim altina almalidir. Ama ne yazik ki AK Parti hükümeti Güneydogu’da gelisen olaylar karsisinda suskun bir politika izliyor. Güneydoguda maalesef hükümet yoktur. Devlet var ama AKP hükümeti yok.”