MHP’den ‘stadyumda çekirdek yasağı’ teklifi

Denizli'de, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Selma Erkan, Denizli Atatürk Stadı'nda çekirdek yenmesinin yasaklanmasını teklif etti.

Selma Erkan, ”Maç izlemeye gelen taraftarımız, çekirdek yemek yerine, takımımızı alkışlasın” dedi.

Denizli Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının dördüncü birleşimi, Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Başkan Vekili Osman Zolan’ın oturum başkanlığında yapıldı.

Meclis, alt maddeleriyle birlikte toplam 141 maddeden oluşan ‘Denizli Belediyesi Emir ve Yasaklar Yönetmeliği’ taslağı üzerinde görüşmelerine devam etti.

Sağlık ve Çevre İle İlgili Emir ve Yasaklar konusunu içeren 7. maddenin görüşmeleri sırasında MHP’li üye Selma Erkan, ”Park, bahçe, yol, kaldırım gibi kamuya ait ortak kullanım alanlarına çerez kabukları, izmarit ve sakız ile her türlü çöp atarak çevrenin kirletilmesine sebep olmak” şeklindeki maddenin 20. bendine stadyumun da eklenmesini istedi.

Erkan, ”Statta da çekirdek yemek yasaklansın. Bu sayede, maçı izlemeye gelen taraftarımız, seyircimiz, çekirdek yemek yerine, takımımızı alkışlasın. Denizlispor’umuza alkışla ve tezahüratıyla destek olmasını sağlamış oluruz” dedi.

Erkan’nın teklifi, salonda bulunun diğer meclis üyelerinden de destek gördü.

Erkan’ın görüşüne katıldığını belirten Meclis Başkanı Zolan, şunları söyledi:

”Hafta sonu Manisaspor-Denizlispor maçını izlemek ve destek vermek amacıyla Manisa’daydık. Manisaspor seyircisi maç boyunca takımını destekledi. Çok güzeldi. Hatta kendi aramızda, bizim seyircimiz de böyle olsa diye konuştuk.”

Zolan, stat ibaresinin eklenip eklenmemesi konusunun düşünülmesi ve içeriğinde yapılacak diğer değişiklikler için maddenin yeniden komisyonda incelenmesine karar verdi.

Vali Yusuf Ziya Göksu’nun genelgesiyle Denizli Atatürk Stadı’nda, 1999 yılında da çekirdek yenmesi yasaklanmıştı.