MHP’li Bölükbaşı’ndan akıl almaz itham

Bölükbaşı: ''Türkiye, milli varlığını, kimliğini ve devlet yapısını hedef alan hain bir suikastla karşı karşıyadır''

Bölükbaşı, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı’yı makamında ziyaret ettikten sonra MHP İl Başkanlığınca Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen ”Çözülen Ülke Türkiye” konulu konferansa katıldı.

Deniz Bölükbaşı, burada yaptığı konuşmada, devletlerin ve milletlerin bünyesinin tıpkı insan bünyesi gibi olduğunu, bünyeye ayrışma ve ayrımcılık girmesi halinde toplumsal bünyenin çökeceğini söyledi.

”Bir ülkede etnik temelde ayrıştırma, din ve inanç temelinde gruplaşma ve cepheleşme varsa, milli ve manevi değerleri bir çatışma aracı olarak kullanılıyorsa bunun o ülkenin bünyesinin çatırdaması anlamına geleceğini” ifade eden Bölükbaşı, ”Bir ülkenin kardeşlik ve dayanışma ruhu yara aldıysa, milli değerleri aşağılanıyorsa, milli kimliği sorgulanıyorsa, milli birliğinin temelleri yıkılmak isteniyorsa o ülke çözülme sürecine girmiştir” diye konuştu.

”Eğer bir ülkede etnik bölücülüğün adı meşru hak ve kimlik mücadelesi olarak alkışlanıyorsa, o devletin kuruluş ilkeleri ve üniter yapısı yıkılmaya çalışılıyorsa o ülke çözülmektedir” diyen Bölükbaşı, şöyle devam etti:

”Bir ülkede etnik bölücülüğün taleplerine o ülkenin bizzat başbakanı siyasi proje haline getirerek sahip çıkıyorsa, terörle bölücülük, siyasi ayrımcılık başbakan ve hükümeti eli ile siyasallaştırılıyor ve meşrulaştırılıyorsa biliniz ki o ülke çözülme sürecine girmiştir. Bir ülkenin başbakanı, ülkesi için etnik temelde bölünme arayışına giriyorsa, o ülkenin hükümeti terörle mücadeleyi bırakıp terörle müzakere ve mutabakat arayışlarına yöneliyorsa, terörü tasfiye amacından uzaklaşıp milli devleti, milli kimliği tasfiyeyi siyasi misyon olarak benimsiyorsa ve o amaçla İmralı canisiyle ve Barzani’den medet umar duruma düşüyorsa, o ülke çözülme sürecine girmiştir. Etnik ayrışmanın beraberinde getireceği çatışmanın ve sonunda bir yok oluş ile bölünme sürecine girmesinin bütün unsurları 2010 Türkiye’sinde maalesef karşımızdadır. Bugün Türkiye milli varlığını, milli birliğini, milli kimliğini ve milli devlet yapısını hedef alan hain bir suikastla karşı karşıyadır.”

-”ZENGİN ARABASINI DAĞDAN AŞIRMIŞTIR”-

İşsizliğin giderek büyüdüğünü ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı, ”AKP döneminde zengin arabasını dağdan aşırmıştır, vatandaş ise düz ovada yolunu şaşırmıştır” dedi.

”Eğer milletvekilliği dokunulmazlığını zırh gibi kullanırsanız bunun ahlaki olmadığını söylemek gerekiyor” diyen Bölükbaşı, ”7.5 yıldır ülkenin soyulması, çamurluğa batması döneminin hesabını önce siz soracaksınız ve bize vereceğiniz oylarla en baştan en alt kademedekine kadar Türkiye’yi talan edenlerden hesap sormazsak, nereye kaçarlarsa kaçsınlar yakalarından tutup adalet önüne çıkarmazsak namerdiz” diye konuştu.

Bölükbaşı, ”AB Uyum Yasaları ve Türkiye’nin demokratikleşmede çıtasını yükseltmek gibi iddialarla ortaya çıkan AKP’nin ülkemize yaşattığı Habur’u unutmamak lazımdır. Habur aynasını tutun ve demokratikleşmenin ne anlama geldiğini görürsünüz” ifadelerini kullandı.