MHP’li lider Devlet Bahçeli ilginç bir açıklama yaptı

Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’la tokalaştığı haberleri için “Tokalaşmadım" dedi.

Bahçeli, TBMM’nin ilk günü kendisine el uzatan DTP’lilerle tokalaştıktan sonra “Bize uzatılan eli havada bırakmayız” demişti.

Bahçeli, seçim kampanyası sırasında MHP’lileri kastederek “Bunlara Meclis’te selam bile verilmez, tokalaşılmaz” dediği için Başbakan’a tavır koymuş, telefonlarına çıkmamış, MHP’den özür dilemesini beklediği açıklamaları yapılmıştı.

Dün TBMM Başkanı seçimi sırasında, yine ilk tokalaşma hareketi DTP’lilerden geldi. DTP’liler oy kullandıktan sonra, kendilerine “PKK’yı kınamamaları halinde randevu vermeyeceğini” söyleyen Başbakan’a ellerini uzattılar. Başbakan da uzatılan elleri sıktı ve seçimin ardından Genel Kurul salonundan ayrılırken, karşılaştığı Bahçeli’ye elini uzattı.

Gazeteciler, iki liderin etrafını saran milletvekilleri arasından bu anı görüntülemeye çalıştı. Tokalaşmanın gerçekleştiği belirtildi, ancak bu an net olarak görüntülenemedi. Başbakan’ın Bahçeli’yle karşı karşıya geldiği ve elini uzattığını gösteren fotoğraflar yayınlandı.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği fotoğrafta, Erdoğan ve Toptan yan yana duruyor, karşılarında Bahçeli var. Erdoğan’ın, Bahçeli’ye bakarak elini uzattığı açıkça görünüyor, Haber7 internet sitesinde yayınlanan fotoğrafta ise Erdoğan’ın Bahçeli’yle konuştuğu ve elini uzattığı görünüyor.

Bahçeli ise, bugün Meclis’te gazetecilerin soruları üzerine ilginç bir açıklama yaptı; “Ben tokalaşmadım, Başbakan tokalaşmış ise bilmiyorum” dedi.