MHP’li müşahit hakkında polis tarafından tutanak tutuldu

Eskişehir'de bir okulda, üzerinde MHP amblemi bulunan görevli kartı ile dolaşan ve oy kullananları yönlendiren müşahit hakkında tutanak tutuldu.

Eskişehir’de MHP’li bir seçim görevlisinin oy vermek için okula gelen vatandaşlara parti amblemleri ile seçim propagandası yaptığı ileri sürüldü.

İddiaya göre, İstasyon karşısındaki Dumlupınar İlköğretim Okulu’ndaki sandık başında Milliyetçi Haraket Partisi adına müşahid olarak görevli olan M.T., yakasına partinin ambleminin yer aldığı kartı takarak oy vermek için gelen vatandaşlara yönlendirme yapmaya başladı. Bu duruma tepki gösteren bazı vatandaşlar, 155 polis imdatı arayarak durumu güvenlik güçlerine ihbar etti. Bunun üzerine hareket geçen polis, Dumlupınar İlköğretim Okulu’na giderek, konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı. Bu sırada polis, sandık başında görevli olan M. T.’yi yasak olmasına rağmen yakasına MHP’nin ambleminin yer aldığı kartı takıp, okul bahçesinde oy vermek için gelen vatandaşları yönlendirdiğini tespit etti. Polis, suçüstü yaparak T.’yi yakaladı. Polis, T.’nin yakasındaki partinin ambleminin yer aldığı kartı çıkartırken, “Seçim yasaklarını uymayarak propaganda” yaptığı gerekçesiyle de hakkında tutanak tuttu.