MHP’li Tuncel’den Durak’a bomba iddia

Mustafa Tuncel, ''Benim adliyeden korkacak hiç bir şeyim yok. Onu kendisi (Aytaç Durak) düşünsün'' dedi.

Tuncel, AA muhabirinin Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın, hakkında suç duyurusunda bulunduğu yönündeki sorusuna, ”Oh ne güzel oldu” yanıtını verdi.

Durak’ın, ”elimde bir kaset var” dediğini, ancak kasette kendisini isminin olmadığını belirten Tuncel, şöyle konuştu:

”Kasette ismimin olmadığını herkes biliyor. Bunu kaseti dinleyenler söylüyor. Bu kaset delil de olmaz. Ben ne suç işlemişim ki, suç duyurusunda bulunuyor. Kendisine ufak tefek hakaret etmişimdir. Onlar da suç değil. Vergi kaçırıyorsun demişimdir, ispat etmişimdir. Bunlardan dolayı bana ceza verirlerse şeref madalyası olarak taşırım. Kendisi ‘hayatımda hiç rüşvet vermedim’ diyor, verdiğini kendi ağzından itiraf ettirdim. Dolayısıyla benim adliyeden korkacak hiçbir şeyim yok. Onu kendisi düşünsün artık. Kesinlikle cezaevine girecek. Hakkında çok büyük iddialar var. Bunların bir kısmı yok edilebilecek, bir kısmı da asla yok edilemeyecek deliller.”

Durak’ın, kendi kendini ihbar etmesini de ”bir şovdan ibaret” olarak değerlendiren Tuncel, şunları kaydetti:

”Kendi eliyle bu şovu yapıyor. Yaptığı her şovun sonucu aleyhine dönüyor. ‘Kaset var diyor’ aleyhine dönüyor, ‘imar partisi var’ diyor aleyhine dönüyor. İddialarını ispatlayamayacak kadar zeka melekesini kaybetmiş durumda.”