Michael Jackson ABD’de ‘Yılın aptalı’ seçildi

Dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson, ABD'de bir araştırma şirketinin telefonla seçtiği bin 45 katılımcının oylarıyla yaptığı ankette Nisan 1'in bir gün öncesinde "yılın aptalı" ilan edildi.

Anketin organizatörü Jeff Barge ” Micheal Jackson gelecekte de birinci seçilecek gibi gözüküyor”dedi.

Jackson son olarak Dubai’de kadın kıyafetleri giyerek alışverişe çıkmıştı.

Ankette Micheal Jackson’ı ABD başkan yardımcısı Dick Cheney yüzde 59’luk oyla takip etti. Cheney bir av esnasında arkadaşını kazara vurarak dalga konusu olmuştu.

Barge “Paris Hilton’un Cheney’le ikinciliği paylaştığını belirterek üçüncü sırada oyların yüzde 57’lik kısmını alan ABD başkanı George W. Bush bulunduğunu “açıkladı.

Barge “George Bush’un 2001 de oyların yüzde 48’ini almasına karşın 2006’da yüzde 58’lik kısmını almasını, Bush’un birincilik için iddialı olması olarak” yorumladı.

Ankette dördüncü sırayı ise ünlü aktör Tom Cruise aldı. Tom Cruise’un yüzde 54’lük oy alarak listeye ilk kez girmesi Katie Holmes ile nişanını açıklamasına bağlanıyor.

Anket göre diğer aptalca işler olarak ünlü pop yıldızı Madonna’nın attan düşmesi ve İngiliz top model Kate Moss’un kokain kullanırken çekilen görüntüleri gösteriliyor.

Ankete katılanların yüzde 50’sinin, kendinin de aptalca işler yaptığını kabul ettiği belirtildi. Geçen yılki ankette bu oran yüzde 64’tü.