Microsoft: “Yahoo’ya teklif verme arayışında değiliz”

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, Microsoft'un Yahoo'yu satın almak için teklif sunma arayışında olmadığını söyledi.

Ballmer, İsrail’de Microsoft’un yeni araştırma ve geliştirme merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, “Yahoo’yu satın almak için teklif verme peşinde değiliz” dedi.

Dünyanın online reklamda iki numarası olan Yahoo ile başka türlü ilgilenmek konusunu konuştuklarını ifade eden Ballmer, “Henüz, Yahoo ile bir fayda sağlayabilecek şekilde ilgilenme konusunu görüşmeye çalışıyoruz, şirketin tamamını ele geçirmeyi değil” diye konuştu.

Microsoft’un, internet işini genişletmek amacıyla, küçük bir hissesininde bulunduğu Facebook’u satın almak istediğine ilişkin olarak da Ballmer, “Bu cephede özellikle yeni bir şey yok. Facebook ile iyi ilişkimiz var ve bu ortaklığa yatırımı sürdürmeye bakıyoruz” dedi.

Microsoft, Yahoo’nun 47.5 milyar dolarlık (hisse başına 33 dolar) teklifini kabul etmemesi üzerine bu ay başında teklifini geri çekmişti.

Yahoo, Microsoft’un şirketin tamamını ele geçirmeye çalışmadığını, ancak hissedarların çıkarına olacak bir anlaşma sağlanmasına açık olmayı sürdüreceğini bildirmişti.