Midyat Belediye Başkanı Nasıroğlu: Üzerime karalama kampanyası başlattılar

Mardin Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, hakkında basında yer alan 'Arazi mafyası Süryanilere çöktü' şeklinde yer alan haberlerle ilgili basın açıklaması düzenledi.

Mardin Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, hakkında basında yer alan ‘Arazi mafyası Süryanilere çöktü’ şeklinde yer alan haberlerle ilgili basın açıklaması düzenledi. Nasıroğlu, “Özellikle AK Parti’ye girdikten sonra, üzerime karalama kampanyası başlattılar.” dedi.

Midyat Belediyesi’nde düzenlenen basın açıklamasına Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun yanı sıra Süryeni Kiliseler Vakfı Başkanı Anto Nuay, yardımcısı Yusuf Türker, avukatları Melih Güneştan ve Edip Nas hazır bulundu. Başkan Nasıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Özellikle ben AK Parti’ye girdikten sonra AK Partili olmam hasebiyle üzerime çok karalama kampanyası başlattılar. Özellikle seçim arifesine girdiğimizden dolayı bizler hakkında bizi çekemeyen ve Midyat’ta herhangi bir şeye sap olamayan bizim rakiplerimiz var. O siyasi rakiplerimiz hakkımızda her türlü kampanyayı yürütmeye başladılar. Çirkef ve olumsuz bir kampanya. Bu kampanyayı yürütenler 15-20 günden beri hızla ve süratle bu işi yapmaya başladılar.” diye konuştu.

“AK PARTİ’Yİ CANLANDIRDIK”

Nasıroğlu, “En büyük karalama nedenlerinden bir tanesi de benim AK Partili olmam ve Midyat’ ta AK Parti’yi canlandırmamızdan dolayıdır. Daha önce 3 dönem Demokrat Parti’den seçildim. Dostlar ve halkın sayesinde. Bugün bir gazetede bir haber çıktı. Ne yazıldığını ben de anlamadım yazan da anlamadı. Burda da bizim hakkımızda çirkef karalamalar var. Belediyenin çöpçüsünden başkanına kadar bu olayla herhangi bir ilgimiz yoktur.”

“BELEDİYE İLE İLGİLİ YÜRÜTÜLEN SORUŞTURMALAR”

Aralarında Belediye Başkanı ve 56 kişinin yargılandığı davaya temasta bulunan Başkan Nasıroğlu, şöyle dedi: “Belediye ile ilgili yürütülen soruşturmalar belediye iş ve işleyişi ile ilgilidir. Göreve geldiğim günden bugüne kadar Midyat’ı Türkiye’nin en güzel ilçesi yaptım. İmarımızla, şehircilik mantığımızla, parklarımızla, bahçelerimizle yatırımımızla yüzde 90 işlemlerimizi bitirdik. Büyük şehirde olması gereken her şey Midyat’ta vardır. Bunu yaparken Süryani vatandaşlarımızın yüzde 100 bütün isteklerini yerine getirdik.”

“PARTİ İÇİNDE VE PARTİ DIŞINDA BAZI UNSURLAR VAR”

Halkla ilişkilerinin iyi olduğunu söyleyen Başkan Nasıroğlu, “Bizim aramız iyi olmayan tek bir grup var, siyasi ve siyasetten geçinen insanlarıdır. Biz müteahhit değiliz, biz tüccar değiliz, biz AK Partiye gönül vermişiz. AK Parti için mücadele vereceğiz. AK Parti ve parti içindeki insanları yıpratmak için bütün gayreti gösteren parti içindeki ve parti dışında bazı unsurlar var. Özellikle beni çekemeyenler var, 15 yıldan beri yıkamadılar, yıkabilmeleri için her türlü gayreti gösteriyorlar.” şeklinde konuştu.

NUAY: BİZ MEMNUNUZ

Süryani Kiliseler Vakfı Başkanı Anto Noay da yaptığı açıklamada, “Biz Süryani cemaati olarak biz onlardan ne istemişsek fazlasıyla yerine getirmişlerdir. Biz ondan çok memnunuz.” diye konuştu.

Bazı basın yayın organlarında ‘Arazi mafyası Süryanilere çöktü’, ‘Mafya Süryanilere çöktü’ başlıklı haberlerde, Süryani bir vatandaşın savcılığa giderek tefecilerle ilgili suç duyurusunda bulunduğu, bununla birlikte İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen müfettişin 232 vatandaşı dinlediği ve soruşturma başlatıldığından söz ediliyor. Haberde, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun ‘Mafya’ ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan, aralarından Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun da bulunduğu 56 kişi hakkında yargılama süreci, Midyat Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava 27 Eylül’de görülecek.