Midyat Kaymakamı Bingöl her gün öğrencilerle kahvaltıda buluşuyor

Mardin'in Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, güneş doğmadan mesaiye başlıyor.

Mardin’in Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, güneş doğmadan mesaiye başlıyor. Sabahın ilk ışıklarıyla kız ve erkek yurtlarını dolaşan Bingöl, öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgileniyor.
Yurtlarda, öğrencilerin okula gitme anına kadar bekleyen ve okul servis araçlarına kadar eşlik eden Kaymakam Bingöl, çocukları mutlu etmenin gururunu yaşıyor.

Yatılı bölge okulunu da ihmal etmeyen Kaymakam, öğrencilerle birlikte karavana yiyiyor, öğrencilerin yediklerini inceleyip, taleplerinin yerine getirilmesi talimatını veriyor. Kız ve erkek yurtlarında yaklaşık 250, Gazi Yatılı Bölge Orta Okulu’nda yaklaşık 300 öğrenciyle yakından ilgilenen Bingöl’ü yanlarında gören öğrenciler anne ve babadan ayrı olmalarına karşın baba şefkatiyle yanlarında devlet büyüğünü görmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kız yurdunda kalan öğrencilerden Gülcan Akyüz, “Onu yanımızda görünce çok mutlu oluyoruz. Köyden gelen 80 kız burada kalıyor. Çok güzel bir duygu.” şeklinde konuştu.
Kaymakam Bingöl’ü sabah kahvaltısında yanlarında görünce yalnız olmadıklarını dile getiren Gülsüm Akpınar ise “Buraya gelmesiyle kendimizi yalnız hissetmiyoruz. Bir sorunumuz olduğunda çözüm buluyor. Çok mutlu oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Bingöl gerçekleştirdiği denetim ve ziyaretlerin ardından makamına geçerek Midyat sorunlarının çözümü için çaba gösteriyor. Öte yandan ilçede Suriyeli mülteciler için kurulan çadır kentle de yakından ilgilenen Bingöl, oluşturduğu ekiple burada olası sorunları bertaraf etmek için yoğun mesai harcıyor.