Milletvekili Bölünmez bacagindaki kursunla yasayacak

ANKARA - Ugradigi silahli saldirida iki kursun yarasi yalan bagimsiz Mardin Milletvekili Sülayman Bölünmez'in tedavisi Özel Ankara Güven Hastanesi'nde devam ediyor.

Süleyman Bölünmez’in tedavisiyle ilgilenen Güven Hastanesi Bashekim Yardimcisi Tevfik Ali Küçükbas, Bölünmez’in dün gece 20.15 siralarinda atesli silahla yaralanma sonucu hastaneye getirildigini belirterek, vücudunda iki kursun yarasi olan milletvekilinin hemen tedavi altina alindigini söyledi. Milletvelkili Bölünmez’in sag arka bacagindan giren ilk kursunun, sag bacagin ön tarafindan çiktigini ve yumusak dokuda hasara yol açitigini ifade eden Tevfik Ali Küçükbas, sol arka bacaktan giren kursunun ise vücutta çapraz bir yol izleyerek sag bacak ön kisminda uyluk kemiginin üst tarafinda kaldigini kaydetti.

Vücutta kalan kursunun Süleyman Bölünmez’in hayati fonksiyonlarina bir etkisi olmadigi için vücuttan çikarilmamasina karar verildigini dile getiren Küçükbas, Bölünmez’in bundan sonra vücudunda bir kursunla yasamaya devam edecegini açikladi. Küçükbas, Milletvekili Bölünmez’in vücudundaki en önemli hasarin ürolojik sistemde meydana gelen hasar oldugunu bildirdi. Bashekim Yardimcisi Tevfik Ali Küçükbas, Bölünmez’in tedavisinin birkaç gün içinde sonuçlandirilacagini ve taburcu edilecegini kaydetti.

Öte yandan Süleyman Bölünmüz’in bugün saat 14.00’da basina bir açiklama yapacagi açiklandi.