Milletvekili Demir: Samsun’un önünde hiçbir engel yok

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Samsun'un önünde hiç bir engelin olmadığını,10 yıl içerisinde Türkiye'nin en gelişmiş şehirleri arasında yerini alacağını, önemli bir atılım sürecine girildiğini, halk memnuniyetinin yüksek olduğunu söyledi.

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Samsun’un önünde hiç bir engelin olmadığını,10 yıl içerisinde Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yerini alacağını, önemli bir atılım sürecine girildiğini, halk memnuniyetinin yüksek olduğunu söyledi.
AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Kavak ilçe merkezinde esnaf ile köy ziyaretleri gerçekleştirdi. AK Parti Kavak İlçe Başkanı Üzeyir Başkaya, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden ve teşkilat üyelerinin eşlik ettiği milletvekili Mustafa Demir, Yukarıçirişli, Emirli, Ilıca, Bekdemir ve Tatarmuslu köylerini ziyaret etti. Köy sorunlarını yerinde dinleyen, görüş ve önerileri alan Demir, güzergahtaki yol çalışmalarını inceledi. Köylerde yürütülen dere ıslahı gibi projeleri yerinde gören milletvekili Demir, Bekdemir Çimento Fabrikası’nı gezdi, yaklaşık 400 milyon dolar tutarındaki yatırım hakkında bilgi aldı.
Samsun’un artık yatırımcıları çeken, her yönüyle cazip hale gelen bir il konumda olduğunu ifade eden Demir, şehre yapılacak yatırımların kalkınma ve gelişim sürecine önemli katkılar sağladığını kaydetti. Diğer Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) olduğu gibi, Kavak OSB’de de yatırımcılara her türlü imkanın sağlandığının altını çizen Demir, Kavak’ta doluluk oranın hızla arttığını, ikinci etap için çalışmaların sürdüğünü, bölgeye ve ülke ekonomisine artı olarak dönüşünün olduğunun unutulmaması gerektiğini vurguladı. Türkiye’de hızla gelişimini sürdüren şehirlerin arasında Samsun’un ön planda olduğunun altını çizen Demir, “Kavak başta olmak üzere ilçelerimizde bu sürecin temel taşları atılmaktadır. Samsun çok değerli ve önemli bir şehir. Hepimiz bunu çok iyi kavramamız ve eldeki imkanları en iyi şekilde kullanmamız gerekmektedir. Şehrimizin önünde hiç bir en gel yok. Sadece daha çok çalışmamız, el birliği içerisinde gelişim noktasında çaba göstermeliyiz. Halkımız bu konuda çok uyarlı. Somut adımları gördükçe memnuniyetleri artmakta, artık Türkiye’nin eskisi gibi olmadığını görmektedir. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’nin en gelişmiş şehri olarak Samsun ön planda olacak. Bunun adımları atıldı, çalışmalar sürüyor” dedi.
Köy ziyaretlerinde vatandaşlarla birebir görüşen Demir, “Köylülerimizi hiç bir zaman yalnız bırakmadık. Onların sorunlarının giderilmesi noktasında yüz yüze irtibat halinde oluyoruz ve yanlarındayız. Milletvekilleri ve tüm teşkilatlarımız köylere bizzat gidip her bir sorunu yerinde görüyor. Hizmet noktasında kaçmıyoruz, yapılanlar, esikler, yapılacaklar hepsini yüz yüze değerlendiriyoruz” diye konuştu. Ziyaretlerinde köylerde gerçekleştirilen sünnet programlarına da katılan Demir, vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.