Milletvekili seçilen Muhsin Yazıcıoğlu’nun çağrısı var!

Yazıcıoğlu, ''Meclis'teki siyasi partilerin demokratik olgunluk içerisinde olmalarını istiyorum" dedi.

Sivas’tan bağımsız milletvekili seçilen eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ”Benim beklentim; Meclis’teki siyasi partilerin demokratik olgunluk içerisinde diyalog kurarak mutlaka Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanını da meclise seçtirmeyi başarması” dedi.

Yazıcıoğlu, BBP’nin il ve merkez ilçe teşkilatları tarafından Sivas Kalesinde onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada, kendisine destek veren Sivaslılara teşekkür etti.

AK Parti’nin yine tek başına iktidar olacağının anlaşıldığını ifade eden Yazıcıoğlu, ”Ben vatandaşlarımızın oylarıyla ortaya koyduğu iradelerine saygı duyuyor ve bu seçimden galip çıkmış olan AK Parti’yi kutluyorum, tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:”Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili olarak hala bir kırılganlığın olduğu görülmektedir. Bu hassas nokta umut ederim ve beklerim ki demokrasimiz ve Meclis’in çalışmaları açısından bir zafiyet ortaya koymasın. Benim beklentim; Meclis’teki siyasi partilerin demokratik olgunluk içerisinde diyalog kurarak mutlaka Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanını da Meclis’e seçtirmeyi başarması. Bir takım mecburiyetlerden kaynaklanarak iktidarın bazı kesimlere taviz vermesine yol açacak bir zafiyetin oluşmamasını da temenni ediyorum.”

BBP’nin bundan sonra Meclis’te temsil edileceğini söyleyen Yazıcıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:”Bizim partimizin ilkeleri gayet açık; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ülkesiyle, milletiyle, bölünmez bütünlüğünden taviz vermeyiz. Demokrasiden taviz vermeyiz, hukukun üstünlüğüne dayanan demokratik sistemin işlemesi ve millet iradesine saygı duyulmasının her zaman yanında oluruz. Biz ülke kaynaklarının yine milletimiz için hakça adaletli şekilde paylaşımının yanında oluruz. Biz her zaman özgürlüklerin ve inanç özgürlüğünün özellikle yanında oluruz. Bu konular gündeme geldiğinde biz tarafsız değiliz, biz taraflıyız. Tarafımız devletten, milletten, inançlarımızdan, değerlerimizden, demokrasiden yanadır. Bu konuda bizim tavrımız gayet açıktır ve BBP hareketi olarak bu tavrımız Meclis’te de görülecektir. Bir kişi ne yaparmış inşallah Meclis çalışmaya başladıktan sonra göreceğiz.”