Milletvekili Şimşek: MHP oy vermeyenleri AKP gibi haşhaşi diyerek suçlamaz

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, "Biz MHP'ye oy vermeyenler için onlar gibi, AKP gibi çapulcu, çete, haşhaşi v.

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, “Biz MHP’ye oy vermeyenler için onlar gibi, AKP gibi çapulcu, çete, haşhaşi v.s gibi suçlayarak bölücülük yapmayız. Çünkü bu millet biziz. Biz de bu milletiz.” dedi.

30 Mart 2014 yerel seçimlerini Samsun’un Bafra ilçesinde çalışma ofisinde değerlendiren MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, her şeyden önce milletin takdirine saygılı olduklarını belirtti. Şimşek, bu sefer de millet iradesini bu şekilde ortaya koyduğunu, MHP’nin bu seçimlerde Türkiye genelinde ve Samsun’da oylarını önemli ölçüde arttırdığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Ancak bunun iktidarı hedefleyen bir parti olarak MHP açısından değerlendirdiğimizde yeterli olmadığının altını çizmek isterim. MHP milletin ta kendisidir. Ancak bunu millete anlatma ve ulaştırmada bazı imkansızlıklar nedeni ile bir eksikliğin olabileceğini düşünerek bugünden yarına hemen çalışmalara başlayarak MHP’nin ekonomik sosyal ve siyasal manada çözüm önerilerini ve milletimizin içinde bulunduğu tehdit ve tehlikeleri bu milletin sevdalıları olarak anlatmaya devam edeceğiz. Ülkemizde MHP’sini sadece aldığı oy oranı ile tanımlamak doğru değildir. Milletimizin birlik ve beraberliği ve Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşatılmasındaki azim ve kararlılığı nedeni ile ayrı bir özgül ağırlığı da olduğu aşikardır. Bizler bu necip milletin ve devletimizin sonsuza dek yaşatılması konusunda azimli ve kararlıyız. Milletimizin sosyal ve ekonomik refahı MHP’nin en önemli projelerindendir. Geçmişten gelen milli ve manevi değerlere saygılı gelenek ve göreneklere bağlı kalarak çağdaş ve modern Türkiye’yi kurmak olmazsa olmazımızdır. Dünya devletleri ile karşılıklı saygı anlayışı içerisinde ortak çıkarlar doğrultusunda hareket ederek ülkemizi dünya devletleri arasında saygınlığı olan sözüne güvenilir bir ülke olmasını hedeflemekteyiz.”

MHP’li Şimşek bir gün bu gerçeklerin milletimiz tarafından görüleceğinden emin olduklarını vurgulayıp, “Bunu milletimize bıkmadan uzanmadan anlatacağız. Biz milletimizin değerini bize verdiği oylarla ölçmeye kalkışmayız. Biz MHP’ye oy vermeyenler için onlar gibi, AKP gibi çapulcu, çete, haşhaşi v.s gibi suçlayarak bölücülük yapmayız. Çünkü bu millet biziz. Bizde bu milletiz. 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinin milletimi hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.