Milletvekillerinden muhabir döven belediye başkanına tepki

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın, kendisi aleyhine haber yapan iki gazeteciyi makamına çağırıp dövmesinin "İğrenç bir olay" olduğunu söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın, Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Bir ve muhabir Mustafa Altıntaş’ı makamına çağırdıktan sonra dövmesi ve korumalarına dövürmesi, Isparta milletvekillerinin tepkisini çekti. AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Başkan Balaman’ın yaptığının iğrenç ve kabul edilemez bir davranış olduğunu belirterek, “Bu davranış kabul edilemez ve iğrenç bir davranış. O kadar iğrençki düşününce insan iğreniyor” diye konuştu.

Elde ettiği bir bilgiyi kamuoyuna duyurma görevi yapan gazetecileri makamına çağırıp dövdürmenin bir belediye başkanına yakışmadığını vurgulayan Özel, dayak olayına konu olan haberin de doğru olduğunu vurguladı.

Zaman gazetesi muhabiri Mustafa Altıntaş’ı tanıdığını ve Altıntaş’ın pırlanta gibi bir insan olduğunu dile getiren Özel, yaralı gazeteciye acil şifalar dileğinde bulundu. Belediye Başkanlığı makamına yakışmayan bu davranışı kınadığını ifade eden Özel, “Bu çirkin davranıştan, ben bir İspartalı olarak utanç duyuyorum. Bu çirkın davranışı kınıyorum. Bu vesile ile Zaman camiasına geçmiş olsun diyorum. Balaman’ın davranışı nedeniyle bir İspartalı olarak gazeteci arkadaşlardan özür diliyorum” dedi.

CHP Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın bazı gazetecileri ve belediye meslisi üyelerinin tehdit ettiğinin daha önceden bilindiğini ifade ederek, Balaman’ın iki gazeteciyi makamına çağırarak dövmesinin çirkin ve kabul edilemez olduğunu söyledi. Türk gelenek-göreneklerine göre bir kişiyi makamına çağırıp misafir ettikten sonra, misafirlerini dövdürmenin büyük bir terbiyesizlik olduğunu dile getiren Coşkuner, tüm Ispartalıların bu çirkin olayı kınadığını ifade etti.

Hasan Balaman’ın Isparta’da bir imparatorluk kurmaya çalıştığını ve bir imparator gibi davranıp kendisi aleyhine haber yapan gazetecileri dövdürdüğünü dile getiren Coşkuner, bu çirkin olaya konu olan haberin de kesinlikle doğru olduğunu kaydetti.