Milli futbolcular teknik direktörlük kursunda…

Dünya 3.'sü olan (A) Milli Futbol Takımı futbolcuları, Futbol Federasyonu'nun kendileri için açtığı özel (A) antrenör kursu için biraraya geldi.

Federasyon’un Beylerbeyi’ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonda milli futbolculara bir konuşma yapan Futbol Federasyonu Araştırma, Planlama, Eğitim ve Geliştirme (AR-PEG) Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay, ”Bugünün futbolcusu, yarının antrenörü olan siz futbolcular, hem vizyon olarak hem de herşeyi görmüş oyuncular olarak Türk futbolunda farklı modeller ortaya koyacaksınız. Türk futbolu için birbirinizle yarışacaksınız” dedi.

Bu arada Dünya 3.’sü olan (A) Milli Futbol Takım’ın teknik direktörlüğünü yapan Şenol Güneş ise, ”Türk futbolunun vizyonu ve anlayışı artık değişti. Şimdi antrenör olmaya aday olan bu futbolcu arkadaşların bunda çok katkıları oldu. Bundan sonrada ülke futbolunun geleceğine bu arkadaşlar damga vuracak” diye konuştu. Güneş, dünya kupasındaki favorisinin Brezilya olduğunu, İngiltere’nin de final oynayabileceğini söyledi.

Milli futbolcu Emre Belezoğlu ise henüz çok genç olduğunu belirterek, ”Futbol hayatım açısından önümde uzun bir zaman var. Teknik direktörlüğü ileride düşüneceğim” diye konuştu. Emre ayrıca Türkiye’nin Dünya kupasında olmamasının süpriz olduğunu, Brezilya’nın kupayı alacağını belirtti.

İspanya’da futbol hayatını sürdüren Nihat ise, ”Şuanda futbol oynamaya devam ediyorum. İspanya’da zor bir ligde devam etmeye karar verdik. Gelecek için kesin kararımı vermedim ama bu kurs bizim için önemli bir adım. sanırım futbolu bıraktıktan sonra iyi bir teknik adam olurum” dedi.

Öte yandan Dünya üçüncüsü olan takımda yer alan futbolculardan Rüştü Reçber, Ümit Davala, Zafer Özgültekin, Fatih Akyel, Emre Aşık, Emre Belözoğlu, Okan Buruk, Ömer Çatkıç, Ümit Davala, Arif Erdem, Tayfur Havutçu, Metin Aktaş, Cihan Haspolatlı, Suat Kaya, Bülent Korkmaz ve Nihat Kahveci kursa katılmak için Futbol Federasyonu’nun Riva Tesisleri’ne gittiler. Tatilde olan diğer futbolcular ise daha sonra kursa katılacakları bildirildi.