Milli güreşçi toprağa verildi

Baki Yürüker, memleketi Samsun'da toprağa verildi.

Antalya’daki Güreş Milli Takım kampına giderken Kırıkkale yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Milli Güreşçi Baki Yürüker’in (22) cenazesi, memleketi Samsun’un Kavak ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Milli Güreşçi Baki Yürüker için Kavak Yaşar Doğu Güreş Eğitim Merkezi önünde tören düzenlendi. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Eker, Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici, genç güreşçinin ailesi ve arkadaşları katıldı. Baki Yürüker’in cenazesi, öğle namazının ardından Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Profesyonel spor yaşamına Konya Şeker Spor’da başlayan Yürüken, 2002 yılından bu yana Ankara ASKİ Spor Kulübü’nün sporcusuydu. 2005 Yılında Dünya Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Yürüker’in yıldızlarda ve gençlerde Avrupa ikinciliği de bulunuyordu. Baki Yürüker, Burdur Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencisiydi. Yaşar Doğu’nun varisi genç bir güreşçiyi kaybetmenin üzüntüsü içinde bulunduğunu belirten Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici, adının Kavak’ta yapılacak ilk spor tesisine verilerek hatırasının adı gibi baki tutularak yaşatılacağını söyledi.

Güreşçi Baki Yürüker, Kırıkkale yakınlarında karşı yönden gelen aracın özel otomobili ile çarpışması sonucu araç içinde sıkışarak feci şekilde hayatını kaybetmişti.