Milli sporcular kar küreyip antreman yapıyor

Ankara'da 14 -16 yaş grubu çim hokeyi sporcuları, kapalı salon bulamadıkları için karla kaplı halı sahada antreman yapmak zorunda kalıyor.

Türkiye Cim Hokeyi Şampiyonası’na hazırlanan sporcular, karla kaplı halı sahada antreman yapıyorlar. Kapalı salon teleplerini defalarca yetkililere ilettiklerini söyleyen antrenör Hasan Hüseyin Beter, dünyanın her yerinde çim hokeyi antremanlarının kış şartlarında kapalı salonda yapıldığını söyledi. Kendilerinin de kapalı salonda çalışmak istediklerini ancak uygun salon bulamadıklarını ifade eden Hasan Hüseyin Beter, bu hava şartlarında antreman yapmanın zor olduğunu ancak antreman yapılmadan da başarı sağlanamayacağını kaydetti.

9-12 yaş grubu ile 12-14 yaş grubu sporcuların antremanlarını soğuk hava nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Beter, genç sporcuların üşümeden antreman yapabilmesi için yetkililerden kapalı bir salon talep ettiklerini kaydetti. Beter, kar ve soğuk hava nedeniyle futbol ligi maçlarının ertelendiği bir dönemde genç sporcuların bu şartlarda antreman yapmasının sorumluluğunun kendilerine salon vermeyen yetkililerde olduğunu söyledi.

Türkiye’yi yurt dışında temsil eden milli bir sporcu olan Fatma Güngör, sabah antremana geldiklerinde sahanın karla kaplı olduğunu, karları küreklerle temizledikten sonra çalışmaya başlayabildiklerini ifade etti. Bu saha şartlarının kendileri için son derece olumsuz olduğunu ve üşüye üşüye antreman yaptıklarını dile getiren Fatma Güngör, kapalı bir salonda çalışmak istediklerini söyledi. Fatma Güngör, bu saha şartlarında çim hokeyi değil, ancak buz hokeyi yapılabileceğini kaydetti.

Antreman yapan 14-16 yaş grubu sporcular, çim hokeyinin fazla tanınmaması nedeniyle sponsor bulmakta güçlük çektiklerini ifade ederek, devletin Çim Hokeyi Federasyonu’na kaynak aktarmasını istediler.