Milliler Almanya’ya gitti

A Milli Futbol Takımı, İsviçre ve Avusturya'nın haziran ayında ortaklaşa düzenleyecekleri 2008 Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi kamp çalışmaları için Almanya'ya gitti.

Atatürk Havalimanı’nda açıklama yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olacaklarına inandıklarını belirterek, ”Bize güvensinler, gerisini merak etmesinler” dedi.

(A) Milli Takım Antrenörü Metin Tekin ise turnuvaya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade ederek, ”Portekiz gibi güçlü bir rakiple oynayarak turnuvaya başlayacağız. Keyifli futbol oynayan iki ülkenin karşılaşması olacak. En iyi sonuç galibiyet, ama puanla başlamak da başarıdır. Turnuvada en iyisini yapıp, finale kadar gitmek istiyoruz” diye konuştu.

Aday kadroda yer alan futbolculardan Emre Aşık ise Portekiz ile zor bir maç yapacaklarını kaydederek, ”Grubun iki favorisi karşılaşacak, zor bir maç olacak. İlk önce yenilmemek için oynayacağız. İyi bir başlangıç, bizi gruptan çıkarır. Halkımız dualarını eksik etmesin” şeklinde konuştu.

-3 HAZIRLIK MAÇI-

Atatürk Havalimanı VIP Salonu’ndan geçerek THY ait özel bir uçakla Almanya’ya hareket eden milliler, 1 Haziran’a dek sürecek Almanya kampında, Bielefeld yakınlarında küçük bir kasaba olan Marienfeld’de, Klosterpforte Hotel’de kalacak. Milliler, oldukça geniş bir alana yayılan otelin suni göl kenarına kurulan ayrı bir bölümünde kamp yapacak.

Türk Milli Takımı, Almanya’da kamp yaptığı süre boyunca 3 hazırlık maçı oynayacak. 20 Mayıs’taki ilk maç, kamp yapılan otele 25 kilometre mesafedeki Bielefeld’de Slovakya ile olacak. 25 Mayıs’ta Bochum’da Uruguay ve 29 Mayıs’ta Duisburg’da Finlandiya ile de hazırlık maçları yapılacak. Bu maçlar için ay-yıldızlı ekip, 125 kilometrelik mesafelere günübirlik gidip gelecek.

Ay-yıldızlı ekip, şampiyona için 1 Haziran’da İsviçre’ye geçecek.

AJANSSPOR