Minik bedenini iş makinesi ezdi

Tuğla fabrikalarında çalışmak üzere Sinop'tan Çorum'a gelen bir ailenin küçük çocuğu iş makinesinin altında kalarak feci şekilde can verdi.

Bir ay önce üretim sezonunun açılmasının ardından Eser Kiremit ve Tuğla Fabrikası’na çalışmak üzere Sinop’un Boyabat ilçesinden Çorum’a gelen Aydın ailesi, çalıştıkları fabrikada küçük çocuklarının ölümüne şahit oldu. Sezonluk işçi olarak tuğla fabrikasında çalışan Seyfettin ve Emret Aydın’ın küçük çocukları Mehmet Aydın (2), fabrika bahçesinde işçi ailelerin kaldığı barakaların önünde oynarken feci şekilde can verdi.

Barakaların önündeki çamur yığınlarını temizlemek isteyen iş makinesi operatörü Fazlı Yumurtkan, evin önünde oynayan küçük Mehmet’i görmeyince feci olay meydana geldi. Tonlarca ağırlığındaki iş makinesinin altında başı ezilen 2 yaşındaki Mehmet Aydın, olay yerinde hayatını kaybetti. Çocuklarının cesedini gören baba Seyfettin Aydın ile anne Emret Aydın, sinir krizleri geçirdi. Diğer işçi aileler acılı karı kocayı bir türlü sakinleştiremedi.

Oğlunun ölümünde dozer operatörünü suçlayan anne Emret Aydın, eline geçirdiği eşyaları iş makinesine fırlattı. Bununla da yetinmeyen Aydın, yerden aldığı taşları çevredekilere ve basın mensuplarına fırlattı. Sakinleştirilmek için komşularının evine götürülen genç kadın, evden aldığı bıçakla yine çevrede bulunanlara saldırdı. Acılı anne güçlükle sakinleştirildi.

Olay yerine gelen cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından küçük Mehmet’in cesedi Çorum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.