Minik Dualar Grubu’nun minik hayranları sahneye akın etti

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bursa'ya gelen Minik Dualar Grubu'nu gören minikler sahneye akın etti.

Gecede okunan şiir ve dualar büyük izleyicilerinde gözyaşlarına boğulmasına neden oldu.
Zaman Gazetesi tarafından organize edilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinliklerinin ilki Buttim Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 500 kişilik konferans solunu tıklık tıklım dolarken, oturacak yer bulamayan bir çok izleyici etkinliği ayakta izledi. Bunun yanında, salona giremeyen insanlar için, dışarıya sinevizyon kuruldu.

Program, Kosova’lı Muhammed Mavroy’un Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı. Kur’an tilavetinin ardından sahneye çıkan ve ‘Medine’nin Gül’ü’ adlı şiiri okuyan Kenya’lı Abdinur Haci Muhammed ile Moğolistan’lı Erbolat Bakhyt’ın okuduğu şiir, salonu dolduran yüzlerce insanın gözyaşlarına boğulmasına neden oldu. Uludağ Üniversitesi’nde okuyan Muhammed, Türkiye’de kendilerine sahabe döneminde olduğu gibi sahip çıkıldığını belirtti. Muhammed; “Bizlere sahabe efendilerimiz dönemindeki kardeşliği yaşattınız. Bizlere sahip çıktınız. Sizlerden çok şey öğrendik.” dedi.

Ertuğrul Erkişi tarafından kurulan Minik Dualar Grubu’nun sahneye çıkması ile birlikte, salonda bulunan çocukların çığlıkları duyuldu. Grubun küçük hayranları, yaşıtlarını daha yakından görebilmek ve resimlerini çekebilmek için sahne önüne koştu. Babalarından cep telefonu alan çocuklar, grubun fotoğrafını çekerken, kimi çocuklarda sahneye çıkarak Minik Dualar Grubu ile birlikte şarkı söylediler. Ertuğrul Erkişi eşliğinden söylenen şarkılar, salonda bulunan her yaşta insanın duygulu dakikalar yaşamasına neden oldu.

Gece geç saatlere kadar süren etkinlik kapsamında, programın sponsorlarına plaket verilirmen, çekilişle 5 kişiye kitap ve bir kişiyede umre hediye edildi.