Minik Ferhat kuş gribini yendi

Erzurum'da kuş gribi şüphesiyle tedavi altına alınan ve yapılan tetkiklerin pozitif olarak belirlendiği Ferhat Tilaver yaklaşık bir aydan beri kaldığı yoğun bakım ünitesinden sağlık durumunda iyileşme görüşlmesi üzerine çıkartıldı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ikamet eden ve Kurban Bayramı tatili için gittiği Erzincan’da aniden rahatsızlanarak Erzurum’a getirilen Tilaver burada kuş gribi şüphesiyle tedavi altına alınmış ve hastalığın kesinleşmesi üzerine de yoğun bakım ünitesine alınmıştı.

Aziziye Araştırma Hastanesi Başhekimi Doktor Akın Aktaş, Ferhat Tilaver’in sağlık durumunda gözle görülür bir iyileşme görülmesi üzerine yoğun bakım ünitesinden çıkartıldığını açıkladı. Dr. Aktaş, radyolojik ve klnik olarak Tilaver’in sağlık durumunda iyileşme görülmesi üzerine çocuk servisine çıkartıldığını ve ilerleyen günlerde söz konusu hastanını taburcu edileceğinin müjdesini verdi.

Kısa bir süre daha müşahade altında tutulacak olan Tilaver’in taburcu edilmesini basın mensuplarının görüntüleyeceğine değinen Dr. Aktaş,”Hastamızın sağlık durumu her geçen gün daha iyiyi gidiyor. Ferhat Tilaver’i yoğun bakım ünitesinden çıkarttık. Kısa bir süre sonra basın mensuplarının da katılacağı bir törenlehastamızı taburcu edeceğiz.” diye konuştu.