Minik ilahi grubu izdihama yol açtı

Adana'da, "Teşekkür Ederim Allahım" adlı kasetiyle rekor kıran ilahi grubunu dinlemek için gelen binlerce kişi, salon almayınca dışarıda kaldı.

Çocuklardan oluşan ilahi grubunun söylediği birbirinden güzel ilahi ve şarkıları dinleyenler güzel bir bahar akşamı yaşadı.

Adana İl Müftüsü Mehmet Barış, bu yıl düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine halkın yoğun bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Seyhan Belediye Başkan Vekili Ali Yüzükçü de, halkın göstermiş olduğu teveccühün kendileri bu tür etkinlikleri yapmaya devam etmesine neden olacağını kaydetti.

İlahi ekibini görme ve dinleme şansı bulan Saliha Bilgiç, programın çok güzel olduğunu, son yıllarda bu tür etkinliklere hasret kaldıklarını söyledi. Yine çocuklarıyla birlikte programı izleyen Orhan Gazi Cömert ise muhteşem bir akşam geçirdiğini ve çok mutlu olduğunu kaydetti.

Bu arada 2 bin kişilik salonun dolmasıyla yaklaşık 5 bin kişi de salon dışında kaldı. Çocuklardan kurulu ilahi ekibini dinlemek için içeri girmeye çalışan kalabalık yaklaşık 45 dakika boyunca kapıların açılmasını bekledi. Bazı vatandaşlar ise programın küçük bir salonda yapılmasına tepki gösterirken, Seyhan Belediyesi yetkilileri bu programın yaklaşık bir ay sonra mimar Sinan Kültür Parkında yapacaklarını söyledi.