Minik öğrenciler resim yarışmasında rekor kırdı

MonAmi Pastel Boyalarının, öğrencilere resim yapma sanatını sevdirmek amacıyla düzenlemiş olduğu resim yarışmasına Türkiye genelinde 68 ilden 46.622 öğrenci katıldı.

Kocaeli’ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çırağan İlköğretim Okulu öğrencileri bir bisiklet, 10 altın madalya, 5 sulu pastel boya, 66 başarı belgesi alarak bir Türkiye rekoruna daha imza attılar. Düzenlenen resim yarışmasına katılan Gebze Özel Çırağan İlköğretim Okulu 4/B sınıfı öğrencilerinden Engin Darıoğlu Türkiye birincisi olarak bisiklet kazanırken, Ömer Faruk Yazıcı, Sevde Kuş, Betül Kara, Melike Nur Türk, Sena Odabaşı, Tolunay Aslan, Dilara Türker, Furkan Tatar, Taha Batuhan Ecenur Sevinçhan, Emin Arif Tosyalıoğlu, Ebrar Buran, Arda Noyan Cinoğlu ve Selin Ülker de Sulu Pastel boya kazanmasının yanı sıra Özel Çırağan İlköğretim Okulu’ndan 66 öğrenci de başarı belgesi kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü İbrahim Sözen, “Öğrencilerimizin bilim olimpiyatlarının yanı sıra sosyal, spor ve sanat alanlarında da başarılı olmaları bizleri sevindiriyor.Geçen hafta güreş takımımız 17 madalya kazanarak birinci olmuşlardı. Bu hafta açıklanan Türkiye geneli resim yarışmasında da resim yapma kabiliyetleri gayet iyi olan öğrencilerimizin bu başarıyı yakalamaları bizleri çok memnun etti. Emeği geçen Teknoloji ve tasarım dersi öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.