Minik ögrenciler uzaydan haberdar olacak

MALATYA - Malatya Özel Turgut Özal Ilkögretim Okulu ögrencileri artik uzayda olup bitenleri yeni teleskoplari ile izleyebilecek.

Turgut Özal Ilkögretim Okulu velilerinden Aziz Tekedereli Almanya’dan aldigi gelismis telestopu ögrencilerin kullanimina sunulmak üzere Rahime Batu Ilkögretim Okulu’na hediye etti. Turgut Özal Ilkögretim Okulu Bilim ve Teknoloji Kulübü’ne verilen Optrons 1000-127mm 5″ Reflektor-spiegel-Teleskop” markali Teleskopu ögrencileri sevindirdi. Okul Müdürü Hüseyin Tas, kurulacak Astronomi Kulübü’nde, uzay merakinda olan ögrencilerin ögretmen gözetiminde bilgi alacaklarini ve uzayi izleme imkani bulacaklarini kaydetti.

Tas, Aziz Tekedereli’ye katkilarindan dolayi bir plaket verdi.

3 – C sinif Ögretmeni Cengiz Öztürk, “Velimizin bu örnek davranisi ögrencilerimizi ve ögretmen arkadaslarimizi sevindirdi. Ögrencilerimiz her geçen gün farkli etkinlik ve yeniliklerle karsilasiyor, onlarin bu yeni çagda bilgili ve becerikli fertler olarak yetismelerine katki sagliyor.” dedi.

Öztürk, ayin ve yildizlarin pozisyonlarini degisik günlerinde inceleyerek resimlerin ve hazirlanan raporlarin okul panolarinda sunumu olacagini kaydetti.

Aziz Tekedereli konusmasinda ögrencilerin yetismesinde okul aile isbirliginin sart oldugunu vurgulayarak ailenin desteginin olmazsa, ögrencilerin tek tarafli yetismesine neden olabilecegini söyledi.