Minik Senem’in yaşaması 8 bin YTL’ye bağlı

Kayseri'de doğuştan kalbi delik olan 5 yaşındaki Senem, tedavi parası olmadığı için yaşam mücadelesi veriyor.

Gelecek yıl okula gitme planları yapan Senem hayata sarılmak için hayırsever bir vatandaşın yardım eline uzatmasını bekliyor.
Kayseri’de 5 yaşındaki minik Senem’in dramı yürekleri burkuyor. Doğuştan kalbi delik olan Senem, her gün yaşamla ölüm arasında gidip geliyor. 3 yıl önce trafik kazası geçiren Soner Koçer ve işsiz anne Sevilay Koçer’in 6. çocuğu olarak dünyaya gelen Senem, parasızlık yüzünden tedavi olamıyor. Sosyal güvencesi de ailenin 6. çocuğu Senem’in yaşaması için 8 bin YTL gerekiyor. Tacettinveli Mahallesi’nde oturan ve parasızlık yüzünden iki yıldan bu yana kızını doktora dahi götüremeyen Soner ve Sevilay Göçer çifti çocuklarının tedavisi için bir hayırseverlerin yardımını bekliyor. Kızının şimdiden ilkokula gitme planları yaptığını belirten anne Sevilay Göçer, küçük kızlarının hasta olduğunu 2 yıl önce Erciyes Üniversite Tıp Fakültesi’nde yaptırdıkları tedavi sonrası öğrendiklerini söyledi.

Doktorların ameliyat için 8 bin YTL gerekli olduğu söylemesi üzerine Senem’i hastaneden çıkarmak zorunda kaldıklarını ifade eden Sevilay Göçer, “Doktorlar Senem’in tam olarak sağlığına kavuşması için 8 bin YTL’nin gerekli olduğunu söyleyince küçük kızımızı mecburen hastaneden çıkarmak zorunda kaldık. Ardından ben kapı kapı dolaşarak 8 bin YTL’yi toplamaya çalıştım. Ancak gerekli parayı bir türlü biriktiremedim. Eşim zaten 3 yıl önce trafik kazası geçirerek sakat kaldı. Tek isteğimiz hayırseverlerin küçük kızım için harekete geçmesi. Kızımın yaşamasını istiyorum.” dedi. Göçer şöyle devam etti; “Paramız olmadığı için kızımı 2 yıldır doktora dahi götüremiyorum. Parasızlıktan elim kolum bağlı. Küçük kızım gözlerimin önünde eriyor ancak ben bir şey yapamıyorum. Derinden derine kahroluyorum.”