Minik trafikçiler büyüklerini aratmiyor

OSMANIYE - Osmaniye'ye bagli Kadirli Emniyet Müdürlügü tarafindan trafik egitiminden geçirilen ilkögretim okulu ögrencileri, okul giris çikislarinda gönüllü olarak trafik akisini sagliyor.

Karsidan karsiya geçislerde arkadaslarina trafik bilgisi vermeyi de unutmayan ögrenci trafik polisleri ikazlara uymayan araçlarin plakalarini alarak yetkililere iletiyor. Daha sonra yasa geregi bu araçlara gerekli cezai islem uygulaniyor.

Ögrencilerin her türlü trafik kurallarini ögrenmede çok titiz davrandiklarini söyleyen Kadirli Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Komiser Haluk Karadag, “Okul önlerinde istenmeyen trafik kazalarinin yasanmamasi için ögrenciler gönüllü olarak görev yapiyor.” seklinde konustu.

Araç sürücülerinin okul önlerinde daha dikkatli olmalarini belirten Komiser Karadag, “Bazen çocuklarin ikazlarina uymayan sürücülerimiz çikiyor. Bunlara gerekeli ceza uygulaniyor. Ülkemizde en büyük can kaybi trafik kazalarinda yasaniyor. Kurallar insanlarin huzurlu bir yasam sürmeleri için konulmustur. Eger trafik kurallarina uyulursa can kayiplari azalacaktir.” dedi.

Cumhuriyet Ilkögretim Okulu Müdürü Ahmet Kütükçü, “Okula giris çikislarda ögrencilerimiz zor anlar yasiyor. Bu nedenle Emniyet Müdürülügü ile organizeli bir sekilde üst siniflardan gönüllü ögrencilerimizin trafik egitimi almalarini sagladik” diye konustu.