Minübüs durağında çatışma; 2 yaralı (2)

İskenderun'da minübüs durağında çatışma; 2 yaralı (2)

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 1 kişinin hayatını kaybettiği 2 kişinin yaralandığı hat kavgasının ardından bu kez sahil evler özel halk otobüsü çalışanları ile bir başka grup arasında silahlı çatışma yaşandı. Yaşanan olaylarda bir otobüs kurşunlanırken 2 kişi de ağır yaralandı.
Edinilen bilgiye göre olay sabah saatlerinde İskenderun merkez otobüs ve minibüs duraklarında meydana geldi. Sahil Evler özel halk otobüsünün şoförü Ali Hastürk (25) ile Hikmet Kaya bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayda silahlar konuştu ve şahıslar birbirlerine ateş etmeye başladı. Çıkan silahlı çatışmada sahil evler özel halk otobüsünün şoförü Ali Hastürk vücuduna isabet eden eden kurşunlarla ağır yaralanarak İskenderun devlet hastanesine kaldırıldı.

Burada ilk müdahalesi yapılan Hastürk, durumunun ağır olması sebebiyle Adana Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Yaşanan silahlı çatışma olayının tırmanmaması için polis geniş güvenlik önlemleri alırken bu defa ikinci bir silahlı çatışma haberi savaş mahallesinden geldi.

Ali Hastürk’ü vurduğu iddia edilen Hikmet Kaya’nın abisi Kazım Kaya iddialara göre Ali Hastürk’ün babası Felemez Hastürk tarafından sokak ortasında silahla bacaklarından vuruldu.

Olayın ardından Felemez Hastürk ve yanında bulunan 2 kişi kayıplara karışırken yaralanan Kazım Kaya 112 acil servis ekibi tarafından devlet hastanesine kaldırıldı. Kaya’nın yakınları olay yerinde görüntü almaya çalışan basın mensuplarına saldırdılar.

Polis basın mensuplarıyla yaralı yakınları arasında yaşanan kavgaya güçlükle yatıştırdı. 2 kişinin yaralandığı silahlı çatışma olayının ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polis her iki olay yerinde yaklaşık 20 adet değişik çaplarda boş kovan ve mermi çekirdeği buldu. Bir kişinin göz altına alındığı olayda kaçan şahısların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıldı.