Mircea Lucescu: 100. yıldaki şampiyonluğu unutamam

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Beşiktaş'ın 100. yılda kazanmış olduğu şampiyonluğu hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Beşiktaş’ın 100. yılda kazanmış olduğu şampiyonluğu hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.
    Bu akşam İstanbul’da Beşiktaş ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde BJK TV’ye açıklamalarda bulunan ünlü teknik adam, “Avrupa’daki önemli takımlarla mücadele edebilmek için Beşiktaş gibi güçlü rakiplere karşı kendimizi sınamak için buradayız.” dedi.
    Beşiktaş’ın maçlarını izleme fırsatı olmadığını kaydeden Rumen teknik adam, “Beşiktaş’ın maçlarını izleme fırsatım olmuyor ama sonuçları ve ligdeki puan durumunu takip ediyorum. Slaven Bilic’i uzun süredir tanıyorum. Kendisiyle karşılaşmaktan mutluluk duyacağım.” diye konuştu.
Beşiktaş’ın 100. yılındaki şampiyonluğu içinse Lucescu, şunları ifade etti:
“100. yıldaki şampiyonlukta çok iyi bir kadroya sahiptik. Lige iyi başlayamadık ve birkaç oyuncu değişikliğine giderek sistemi değiştirdik. Derbilerin tamamını kazandık. Muhteşem bir şampiyonluk ve kutlama yaşadım. O şampiyonluğu hiçbir zaman unutamam. Sergen, Zago, Ronaldo, Nouma, Tayfur ve İbrahim gibi çok değerli oyuncularla çalışma fırsatı buldum. “

    ZAGO: TÜRKİYE’DE ÇALIŞMAK İSTİYORUM

    Lucescu’nun yardımcısı ve Beşiktaş’ın eski futbolcularından Zago ise “Beşiktaş’ın futbol hayatımda çok önemli bir yeri ve önemi var. Bugün bir kez daha büyük Beşiktaş taraftarının önünde olacağım için çok mutluyum. 100. yılda çok iyi bir takıma sahiptik ve takımda arkadaşlık çok üst seviyedeydi. O dönemden görüştüğüm birçok arkadaşım var.” diye konuştu.
    Zago, Türkiye’deyken oynamış olduğu debileri de unutmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Brezilyalı teknik adam, Lucescu’dan bir şeyler öğrendikten sonra Türkiye’de çalışmak istediğini sözlerine ekledi.