Mişel Süleyman: Lübnan’ın Suriye’ye tehdit kaynağı olmasını kabul etmeyiz

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişhel Süleyman dün Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile yaptığı telefon görüşmesinde ülkesinin Suriye'nin güven ve istikrarına verdiği önemi vurguladı.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişhel Süleyman dün Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile yaptığı telefon görüşmesinde ülkesinin Suriye’nin güven ve istikrarına verdiği önemi vurguladı. Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede Süleyman”Lübnan’ın Suriye’ye tehdit kaynağı olmasını kabul etmeyiz.” dedi.

Süleyman dün Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ı telelefonla arayarak, ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye’deki son gelişmeleri değerlendirdi. Süleyman, Esad ile görüşmesinde ülkesinin Suriye’de güvenlik ve istikranın sağlanmasında yanında olduğunu bildirdi.

Öte yandan; Cumhurbaşkanı Süleyman’ın Danışmanı Nazım Khoury yaptığı açıklamada, Süleyman’ın uygun gördüğü bir zamanda Suriye’ye ziyaret etmesini uzak bir ihtimal olarak görmediğini söyledi. Khoury, bir gazeteye yaptığı açıklamada, Süleyman’ın ziyareti konusunda bir tarihin belirlenmediğini ancak bunun önünde bir engel olmadığını belirtti. Krhoury, “Sayın Cumhurbaşkanı, hiç bir şartta Lübnan’ın Suriye’ye karşı tehdit kaynağı olmasını kabul etmesi mümkün değildir. Suriye’deki güven ve istikrarın sarsılmasının Lübnan’daki meselelere olumsuz yansımaları olur.” değerlendirmesinde bulundu.