MİSLAND Doğu’yu geleceğe hazırlıyor

Mis Holding tarafından 2004 yılında yapımına başlanan MİSLAND projesinin yapımının tamamlanmasının ardından sadece Elazığ'a değil, projenin Türkiye ve dünyaya hitap eden bir tatil köyü olması amaçlanıyor.

Elazığ’ın ve Doğunun çehresini değiştireceğine inanılan MİSLAND projesinin 2007 yılının Temmuz ayında bitirilmesi hedefleniyor. 120 dönümlük arazi üzerine kurulması hedeflenen proje kapsamında 120 bin metrekare açık alan 60 bin metrekare kapalı alan bulunuyor. Şu ana kadar ise projenin yüzde 20’lik kısmı tamamlanmış durumda. 2004 yılında yapımına başlanan ve şimdiye kadar 5 trilyon harcanan proje bittiğinde 50 trilyona mal olacağı tahmin ediliyor.
Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, 10 yıllık bir düşünce ve plan sonrası MİSLAND projesinin hayata gerdirildiğini, MİSLAND’ın yavaş yavaş şekillenmeye başladığını belirtti. Demirbağ, bu projenin Elazığ değil de Batıda bulunan tatil yöresi şehirlere yapılmasının daha uygun olacağı noktasında tavsiyeler aldıklarını, fakat kendilerinin bu projeyi Elazığ’a yapmalarının nedeninin ise Elazığ ve Doğu halkının da bu tür güzelliklere layık olduğunu göstermek istediklerini kaydetti. Yüzde 20’si tamamlanan projede devlete verilen sözün iki katını şu anda yerine getirmiş durumda olduklarını vurgulayan Demirbağ, “Projemiz bittiğinde verdiğimiz sözün 10 katını yerine getirmiş olacağız. Bizim bu yıl içerisinde bitirmeyi planladığımız rakam yüzde 40-45 ve bu rakamlara ulaşma ihtimalimiz kuvvetle muhtemel. 2006 yılı içerisinde bir kısım yerleri işletmeye açmayı düşünüyoruz. 7 Temmuz 2007 tarihinde ise projeyi komple bitirmeyi planlamaktayız. Bu tarihin aynı zamanda, her yıl etkinliklerle kutlanacak yıl dönümlerimiz olsun istiyoruz. Bu alan içerisinde bulunan 100’ün üzerindeki işletmenin en fazla 5 tanesini biz işleteceğiz. Diğer işyerlerini o günün şartlarında o işi en iyi yapabilecek kişiye kiralayacağız” dedi.
Küçük bir şehir diye adlandırdıkları ve kendilerine düstur olarak ‘bebekten dedeye hizmeti’ yol çizdiklerini vurgulayan Demirbağ, bu projenin çalışmama ve para kazanmama ihtimalini düşünmenin çok yanlış olacağına, MİSLAND’ın bazı bölümlerinin 3, bazılarının ise 5 yılda kendini amorti edeceğine dikkat çekti.
Demirbağ, MİSLAND’ın hem yazlık, hem de kışlık aktivite yapabilmeye imkan sağlayacak alanları ile yaz ve kış aylarında vatandaşlar tarafından büyük bir teveccüh göreceğini sözlerine ekledi.
Elazığ’da yapılan yeniliklerden çok daha fazlasını MİSLAND’ın yapacağını, bugüne kadar yapılan en büyük, en ciddi, en çok kişi istihdam edecek proje MİSLAND olduğunu ifade eden Demirbağ, “MİSLAND ilimizde şu ana kadar yapılan yeniliklerden çok daha fazla şeyi değiştirecek, çünkü bugüne kadar yapılan projeler içerisinde en ciddi, en büyük, en çok kişi istihdam edecek proje. Bu proje ile Elazığ’da büyük bir rekora imza atacağız ve uzun bir sürede bu rekor kırılamayacak diye düşünüyorum. MİSLAND’ın Türkiye’de ilk olacağını söylediğimizde bizlere gülüp geçenler, projeyi veya yüzde 20 bitmiş inşaatlarımızı gördüğünde bizlerden özür dileyerek ne kadar haklı olduğumuzu söylüyorlar” şeklinde konuştu.
MİSLAND PROJESİNDE YER ALAN AKTİVİTELER
Futbol sahası, basketbol ve voleybol salonu, tenis kortu, atış poligonu, bowling, 15 bin metrekare alışveriş merkezi, süper market, 3 cep sinema salonu, çocuk oyun alanları, mağazalar, aqualand, bay-bayan ayrı ayrı kapalı ve açık havuzlar, kay kaylar, fitnes salonları, güzellik salonları, spor salonları, kokteyl salonu, 5 ve 3 yıldızlı otel, 5 kişilik anfi tiyatro, şehir seyir terasları, mescit, 3 ayrı büyük şelale. otantik Osmanlı lokantası, açık ve kapalı kafeteryalar, 10 adet toplam 5 bin kişilik yemekli ve yemeksiz kapalı düğün ve konferans salonları, öğrenci yurtları, özel okul, çocuk kreşi, 5 bin metrekare lunapark, 3 bin metrekare hayvanat bahçesi, özel hastane ve helikopter pisti.