Mitingini sadece eşi katıldı eşi dinledi

Amasya'da bağımsız milletvekili adayı Nurullah Çolak, kendi imkanları ile hazırlandığı mitingde boş meydana seslendi.

Yavuz Selim Meydanı’nda yapacağı miting öncesinde alana gelen evli ve 2 çocuk babası metalürji mühendisi bağımsız aday Nurullah Çolak, miting öncesinde kendi imkanları ile aldığı ses cihazını ve kolonlarını kurduktan sonra kendi resimleri ve Türk bayrakları ile alanı süsledi.

Eşini desteklemek için tanıdıkları ve çocukları ile birlikte Yavuz Selim Meydanı’na gelen Leyla Çolak, eşinin konuşmasını sonuna kadar dinlerken, milletvekili adayı Nurullah Çolak, boş meydanda projelerini anlattı. 40 civarında polis memurunun görev aldığı meydanda, yoldan gelip geçen vatandaşların şaşkın bakışları arasında konuşmasını yapan Nurullah Çolak, yoldan geçen ve müzik yayını yapan diğer seçim araçlarına seslenerek saygılı olmaya davet ederken, hiç bir partinin karşısında olmadığını, fakat kendisine bu şekilde saygısızlık yapıldığını belirtti.

Tek başına karar verdiğini, yola tek başına çıktığını belirten Nurullah Çolak, “Arkamda konvoy yok, teşkilata gerek yok, arkamda 380 bin kişi muhatabım. Yasama, yürütme ve yargıda büyük boşluk var. Millet bilinçsiz, milleti bilinçlendirmiyorlar. Biraz kolon sayısını artırdığım zaman daha güzel olacak, ben zorluk çekmiyorum, bütün tanıtımları kendim yaptım, insanlarla muhabbet ettim. Mecliste çalışacak olan benim, idareyi ben yapacağım, yasayı ben yazacağım, bakanlıkları ben denetleyeceğim, teşkilata ne gerek var ki” diye konuştu.