MİT’te iç hesaplaşma mı?

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Batman Bölge Başkanı İsmet Önal, kendi kurum personelince silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre olay saat 14.45 sularında MİT’in Pazaryeri Mahallesi’ndeki binasında gerçekleşti. Batman Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, kimliği açıklanmayan ve MİT’te sözleşmeli personel olarak çalışan kişi Bölge Başkanı İsmet Önal’a açıklanmayan bir sebeple ateş ederek ağır yaraladı. Önal, daha sonra kaldırıldığı Özel Şifa Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay sonrası bir açıklama yapan Batman Valisi Haluk İmga, silahlı saldırının MİT binası içinde saat 14.45 sularında gerçekleştiğini belirterek, “Saldırıyı yapan kişi kurumda sözleşmeli olarak çalışan bir personeldir. Bu personel psikolojik sorunları nedeniyle geçirdiği cinnet sonucu bu olayı gerçekleştirmiştir. Şahıs silahıyla birlikte teslim olmuştur.” dedi.

41 yaşında, evli ve bir çocuk babası olan Önal, bir yıldır Batman’da görev yapıyordu. Saldırıyı gerçekleştiren personelin kimliği ve kurumda kaç yıldır çalıştığı açıklanmazken şahıs sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

MİT Bölge Başkanı İsmet Önal’ın cenazesine Özel Şifa Hastanesi’nde otopsi yapılacağı ve yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Konya’ya gönderileceği öğrenildi.