‘Mobil Türkan’ın şoförü öldürüldü

'Mobil Türkan'ın şoförü öldürüldü

Özel dizayn edilen araçlarda fuhuş yaptırdığı iddiasıyla polis tarafından defalarca gözaltına alınıp serbest bırakılan “Mobil Türkan” lakaplı Türkan K.’nın şoförü Mehmet Özdemir, Türkan K. ile ismi öğrenilemeyen bir kadının bulunduğu minibüsü kullanırken, kimliği belirsiz kişiler tarafından kafasından vurularak öldürüldü. Türkan K. ve yanında bulunan kadın sorgulunmak üzere karakola götürüldü.
Olay dün gece saat 22:30’da D-100 Karayolu Kartal Köprüsü mevkiinde meydan geldi. Edinilen bilgiye göre, defalarca fuhuş yaptırmak suçuyla gözaltına alınıp bırakılan Mobil Türkan lakaplı Türkan K. ile ismi öğrenilemeyen bir kadının bulundğu minibüsü kullanan Mehmet Özdemir, 34 VA 9147 plakalı minibüsle seyir halindeyken, seyir halindeki başka bir otomobildeki kişilerce yavaşlatıldı. Otomobilde bulunan şahısların “Dur” işaretlerine uyarak yavaşlayan Özdemir, kafasından vurularak öldürüldü. Olayın failleri daha sonra aynı otomobille kaçarak uzaklaşırken, şoförün kontrolünden çıkıp kaymaya başlayan minibüsü Türkan K., el frenini çekerek durdurdu.

Özdemir, olay yeirnde hayatını kaybederken polisin yaptığı incelemenin ardından Türkan K. ve yanında bulunan kadın, sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.