Mobilya fabrika satış mağazası alev alev yandı

İzmir'in Konak İlçesi'nde bir mobilya atölyesi ve fabrika satış magazasında çıkan yangında atölye ve mağaza alev alev yandı.

Edinilen bilgiye göre, yangın, Yeşildere yolu üzerinde koltuk ve kanepe üretimi yapan Mesut Bayram’a ait Hasyün Mobilya Atölyesi’nde gece saat 01:00 sıralarında meydana geldi. Atölyeden dumanlar yükseldiğini gören vatandaşlar, durumu itfaiyeye ve polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere su sıkarak müdahale etti.

Bu sırada atelyöde gece bekçisi olarak kalan Rıza Yunus’un bulunduğunu öğrenilirken, AKS 110 ekipleri, demirleri keserek ve kapıları balyozla kırarak bekçiyi içeriden yara almadan kurtardı. Son anda yanmaktan kurtulan bekçi Rıza Yunus, 2 katlı olan mobilya atölyesinin yönetim bölümü olan üst katta istirahate çekilmek için bulunduğunu o sırada alt kattaki üretim bölümünde dumanlar çıktığını söyledi.

Olay yerine sevkedilen çok sayıda itfaiye ekibinin katıldığı yangını söndürme ve soğutma çalışmaları yaklaşık 2 saat sürdü. Tamamen kontrol altına alınan yangında, atölyede bulunan koltuk ve kanepeler ile bina büyük çapta hasar gördü.

Maddi zararın büyük olduğu yangını haber alır almaz olay yerine gelen atölye sahibi Mesut Bayram ile eşi Selma Bayram ve sekreteri Hülya Kartal, gördükleri manzara karşısında şok geçirdiler. İşyeri sekreteri Hülya Kartal, olay yerinde fenalık geçirdi. Gözyaşlarını tutamayarak fenalaşan kadına ambulans ekipleri müdahale ederek kendine getirdi.

İşyeri sahibi Mesut Bayram ise, atölyesinin alevler içinde yandığını görünce sinirlenerek içeri girmeye çalıştı. Eşi Selma Bayram ve polis ekipleri tarafından güçlükle sakinleştirilen Mesut Bayram, bekçi Rıza Yunus’a tepki gösterdi.

İlk belirlemelere göre, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Ölen ve yaralanan olmayan yangının çıkış nedeni ile hasar miktarı, bilirkişi incelemesi sonucunda netlik kazanacak.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.